Sağlık Olsun

Yüzünüzü 10 Yaş Genç Göstermek için Haftada Bir Bunu Uygulayın

09.04.2020
10.716
Yüzünüzü 10 Yaş Genç Göstermek için Haftada Bir Bunu Uygulayın

Pirinç, cilt için çok iyi bir toniktir. İçeriğinde inositol adı verilen malzeme, kan akışını artırarak ve genel cilt sağlığını geliştirerek yaşlanmayı yavaşlatır. B vitamini yönünden oldukça zengin vitaminlere sahiptir. B vitamini cilt, saç ve tırnaklar için çok önemlidir. Cildin yenilenmesi ile birlikte cildin dış etkenlere karşı yumuşamasını ve güçlenmesini sağlar.

Ayrıca cildi nemlendirme, yenileme ve güçlendirme özelliğine sahiptir. Bu kalite, büyük ölçüde Japon kadınları için mümkün olduğunca geleneksel olan pirinç suyundan geliyor. Kırışıklıklara karşı oldukça etkili olan ve yüz ve boyundaki kırışıklıklara çözüm olarak gençleşen pirinç, pirinçte bulunan inositolün mucizesidir. Bu mucize, kırışıklıklara karşı devrim yaratarak yüz ve boyun bölgesinin genç kalmasını sağlar.

Ölü deriyi soyma işlevi vardır. Sivilce izlerini tamamen yok eder. Cildinizi yabancı faktörlerden arındırmak için sadece pirinç sütü bal maskesine özen göstermeniz gerekir. Pirinç suyunun birçok faydası vardır. Pirinç sütü bal maskesi kullananlar genellikle en kısa yüzünde sivilceden kaynaklanan lekeleri azaltır. Haftada en az iki kez kullanıldığında bu maske yüz ve boyun bölgesindeki gençleştirme etkisini hızlandırır.

Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı bal

Pirinç sütü ve bal karışımı ile doğal bir maske nasıl hazırlarım?

Maskeyi hazırlamak çok pratik ve kolaydır. Önce birkaç dakika devam eder ve pirinç pişirilir, sonra süzüldükten sonra pirincin suyunu dökmeyip, pirince sıcak süt ilave edip bal ilave edip karıştırın. Yüzünüzü ve boynunuzu temizledikten sonra bu maskeyi uygulayın. Kuruduktan sonra yüz ve boyun bölgesi yıkanır ve pirinç su ile durulanır.

OKU  Yaş Maya Maskesi