Sağlık Olsun

Bunu Haftada Bir Kullanın ve Yüzünüz 10 Yıl Daha Genç Görünüyor

26.12.2020
88.531
Bunu Haftada Bir Kullanın ve Yüzünüz 10 Yıl Daha Genç Görünüyor

Genellikle mutfaklarda kullanılan pilavın becerileri, yemekleri lezzetli ve doyurucu yapmakla sınırlı değildir. Pirincin birçok cilt problemini de çözeceğini biliyor muydunuz? Pirinçle harika bir cilt bakım maskesi yapmak çok kolay. Bu çok özel pirinç maskesini öğrenip denediğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kullandığınız pirincin organik olmasına dikkat edin aksi takdirde cildinize zarar verebilirsiniz. Pirinç maskesi tarifine geçecek olursak; Bir kaseye bir bardak pirinç koyun. Daha sonra pirincin 2 cm yukarısına yetecek kadar su ekleyin. Pirinç nişastasını ortaya çıkarmak için iyice karıştırın.

Nişastanın iyice çıkması için 5 dakika bekleyin. Sonra aldığınız nişastalı suyu başka bir kaseye koyun. 5 dakika bekledikten sonra nişastanın bir kısmı dibe çökecektir. Üstte biriken suyu çıkarın. 5 dakika daha bekleyin ve kalan suyu tekrar alın. Nemli nişastalar elde edene kadar bunu 3 veya 4 kez yapın. Elde ettiğiniz nemli nişastayı temizlenmiş cildinize uygulayın. Dilerseniz bir gecede yüzünüzde kalabilir. Dilerseniz kuruduğunda yıkayıp kurulayın. Bu maske ile daha temiz ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Pirinç Maskesinin Faydaları

Pirinç maskesi cildi beyazlatırken aynı zamanda yüzdeki kahverengi lekelerin açılmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda peeling görevi de gören bu maske ile cildiniz ölü derilerden arınacaktır. Ayrıca gözenekleri temizlerken cilde yumuşaklık verir.

Genişlemiş gözenekleri küçültmede de etkili olan pirinç maskesi cildi bakterilerden arındırarak cildin daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yaygın bir cilt sorunu olan siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engeller ve var olan kızarıklığın giderilmesinde etkilidir.

İyi bir güneş kremi olan pirinç maskesi cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Pirincin faydaları ilk olarak Uzak Doğu’da keşfedilmiş olsa da, tüm dünya pirincin güzellik etkileri hakkında bilgi edinmeye devam ediyor. Tüm bu faydalarından dolayı her geçen gün daha fazla kullanılmakta ve güzelliğe güzellik katmaktadır.

OKU  Yüzünüzün Bu Şekilde Parlamasını Sağlayacak Karışım ! Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.