Sağlık Olsun

Uyurken Ağzınız Akıyor Mu? Hemen Okuyun

09.04.2020
256.193
Uyurken Ağzınız Akıyor Mu? Hemen Okuyun

Çoğu kişi kolayca uykuya dalabilmekte. Hatta bazıları dışarıdayken bile uykuya dalabilir. Peki bu konuda endişelenmeli misiniz?

Uyurken neden ağzınız akar?

Ağız akıntısı uykunuzu bölüyorsa burada bir sorun var demektir. Ağız akıntısının birçok nedeni olabilir. Tomorrow Magazine’den aktarılanlara göre bunların başında uyku pozisyonu, stres, alınan bazı ilaçlar, ve alerjiler varmış.

Ağız akıntısı tehlikeli mi?

Uyku pozisyonu, diş ve diş eti bozuklukları, alınan bazı ilaçlar ve bazı rahatsızlıklar uyurken ağzınızın akmasına neden olur. Bu uyku bozukluğu belirtileri sağlığınızda bir sorun olduğunu gösterebileceği gibi tam aksini de gösterebilmektedir.

İyi uyuduğunuzun göstergeleri

Uyandığınızda yastığınızda ağız akıntısından kaynaklı ıslaklık bulmak birçok kişinin utandığı bir şeydir. Ancak bu aslında iyi uyuduğunuzun kanıtı da olabilir.

REM uykusu uykunun aslında bir parçası. Önemli olan nokta bunun uykuyu yarıda kesmemesi. Uyku sırasında sinir taşıyıcılarının kas hareketlerinde bulunması engellenir ve böylelikle rüyamızda ne görüyorsak vücudumuz hareket edemez. Ağzınız akıyorsa bu da uykunuzun bölünmediğini ve güzel uyku çektiğinizi gösterir.

OKU  Kanserin İlk Belirtileri

Daily Mail’den aktarılanlara göre uyku mutluluğun formüllerinden biriymiş. Uyku, mutluluk seviyesini artırıyor.

Kısacası uykunuzda ağzınız akıyorsa ne endişelenin ne de utanın. Utanacak bir şey yok. Sağlıklı olduğunuzu bilmek daha önemli.

Daha fazla insanın konu hakkında bilgi sahibi olması için paylaşın.