Sağlık Olsun

Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

09.04.2020
5.220
Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

Başımıza gelen talihsiz olayların nazar olup olmadığını aslında hepimiz kolay bir şekilde anlayabiliriz. Nazar bizim dinimizde var olan bir şeydir ve birçok nazar türü mevcuttur. Kimileri nazara batıl bir inanış olarak yaklaşsa da aslında gerçek olduğu bilinir.

Nazara İnanmak Günah Değil!

Nazarda en çok bilinen tabir göz değmesidir. Yeni aldığınız bir eşyanın başına bir şey gelmesi, gayet huzurlu mutlu giden bir birlikteliğinizin bitmesi gibi bir çok nazarı gösteren unsurlar vardır. Nazar dinimizde de geçtiği için nazara inanmak ve önlemler almak günah değildir.

Nazar Belirtileri

Sürekli Uyku Halinde Olma ve Uyuma İsteği

En belirgin nazarlardan birisidir. Gün içerisinde kendinizi yorgun ve sürekli uykulu hissediyorsanız nazar olmuşsunuz demektir. Uyku düzeniniz ne kadar yerinde olursa olsun gece uykularınızı iyi bir şekilde alsanızda nazar olan kişi sürekli bir uyku halinde dolanır. Özellikle gün içerisinde karşılıklı iletişim içerisinde olduğunuz kişilerinde sizinle konuşurken uykusu geliyorsa veya enerjisi çekiliyorsa kesin olarak nazar olduğunuzu anlayabilirsiniz. Ağır nazar geçiren kişilerin karşı tarafın uykusunu getirmesi için yüz yüze iletişim halinde olmasına bile gerek olmayabilir. Telefonla konuşurken bile karşı tarafın uykusunu getirebilirler.

Birden Fazla Eşyanın Bozulması veya Kırılması

Uzun zamandır kullanılan veya yeni alınmış olan eşyaların durduk yere kırılıyor veya bozuluyorsa üzerinde nazar var demektir. Ağır bir şekilde nazar alan kişilerin özellikle teknolojik (saat, telefon, tablet, bilgisayar) vb. aletlerde sürekli bir bozulma söz konusu olursa da nazar olduğunu anlayabilirsiniz. Atalarımız nazarın el değdiği veya göz değdiği herşey bozulur diyerek konuşmuşlardır. Bu durumda nazarın doğru olduğunu ve çok geçmişten beri var olan bir şey olduğunu açıklar.

OKU  Doğum Yılınızın Son Rakamı Nedir ? O Rakam Sizinle Alakalı Birçok Özelliği Ortaya Çıkarıyor !

Sık Bir Şekilde Dalgınlık ve Unutkanlık Oluyorsa

Nazar olan kişi günlük hayatında sıkça unutkanlık yaşayabilir. Kendisi için önemli olan bir konuda olsa önemsiz olan bir konuda olsa unutkanlık ve dalgınlık ortaya çıkabilir. Ancak çaba sarf edilerek ezberlenen kuran gibi şeyleri çok fazla unutmazlar. Zaman zaman kişiler sürekli tekrarladıkları şeyleri bile unuttukları için karşısındaki insanla hızlı bir şekilde iletişime giremeyebilir. Burada önemli olan bir diğer etken ise kişi birisiyle konuşurken veya bir şeyler izlerken sürekli boş bir şekilde dalıp gider. Ancak yanında bulunan kişi tarafından uyarıldığında daldığının farkına varabilir ve kendine gelir. Sürekli dalgın olan ve dalan bir kişiye o sırada ne düşündüğünü sorduğunuz da asla hatırlamaz. O sırada düşündüğü yada hayal ettiği bir şey yoktur. Sadece gerçek hayattan uzaklaşır ve boş bir şekilde dalar.

Davranışlar ve Sözler Takıntı Haline Gelir

Nazara maruz kaldığını en kolay bu şekilde anlayabilirsiniz. Sürekli olarak bir konuyu anlatıyor veya tekrarlıyorsanız bilin ki nazar olmuşsunuz demektir. Daha önceden ellerde bir oynama yoksa yeni yeni sürekli tekrar eden el hareketleri ortaya çıkıyorsa da nazara işaret eder. Buna örnek olarak tesbih sallamak ve sürekli ellerle ritim tutmak gibi şeylerde dahil edilebilir. Siz bunları yapıyorsanız kendinizde olduğu için fark edemeyebilirsiniz. Ancak bir başkası bu hareketlerinizi fark ederek size söyleyebilir.

Kesici Aletlere Karşı Korku Olması

Bıçak, makas, törpü gb.. aletlere karşı aşırı derecede korku varsa nazarın bir işaretidir. Özellikle yemek yaparken önceden rahat bir şekilde bıçak kullanabiliyorsanız daha sonrasında rahat olmadığınızı hissediyorsanız net bir belirti olarak görülebilir. Nazar olan bir kişi zaman zaman karanlıktan, yalnız kalmaktan ve evcil hayvanlardan da korkabilir. Kişi de daha önce bu belirtiler yoksa ve yeni yeni kendini göstermeye başladıysa nazar olmuş diyebilirsiniz. Nazardan kurtulmak için bol bol sure okumak en iyi çözüm yoludur.

Tavsiye Edilen Sureler: Felak, Fatiha, İhlas, Nas ve Ayetel Kürsi.