Sağlık Olsun

Unutulmayan Eski Türk Dizileri

01.04.2020
1.907
Unutulmayan Eski Türk Dizileri

Eski olsalar da hala izlenmeye devam ediliyorlar. Gerek yetenekli oyuncular gerekse akılda kalıcı senaryoları sayesinde. Yeni dizilerin akışı bazen oldukça sıkıcı olabiliyor ama eski dizilerin sürükleyici bir akışı vardı. İşte sırasıyla o unutulmayan türk dizileri..

Ekmek Teknesi

Ekmek Teknesi

1. Ekmek Teknesi

7’den 70’e herkesin bayılarak izlediği muazzam bir diziydi. 16 Kasım 2002 yılında yayınlanmaya başlayan ekmek teknesi 13 Haziran 2005 yılında ekranlara veda etti. Kendi özgü karakterler yaratan bu dizinin ekranlara veda etmesi herkesi üzmüştü.

Asmalı Konak

Asmalı Konak

2. Asmalı Konak

Asmalı konak 2002 yılında ekranlarla buluştu 2003 yılında veda etti. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz gibi ünlü oyuncular yer aldı. Tutkulu bir senaryoya sahip olan asmalı konağın dizi müziği de o yıllarda oldukça ilgi odağı olmuştur.

Çılgın Bediş

Çılgın Bediş

3. Çılgın Bediş

1996 yılında televizyona giren çılgın bediş tam 4 sezon bizlerle oldu. Nostalji sevenlerin vazgeçilmez dizisi komedi olarak çok iyi bir senaryoya sahipti. Lise yıllarını anlatan bu dizi gençlerin en sevdiği diziydi. Başrollerinde ise Yonca Evcimik, Çiçek dilligil ve Birgül Ulusoy gibi ünlü isimler yer aldı.

İkinci Bahar

İkinci Bahar

4. İkinci Bahar

1998 yılında ekranla buluşan ikinci bahar dizisi 3 sezon yayınlandı. Dram sevenler için oldukça güzel bir senaryoya sahipti. Türkan Şoray ve Şener Şen gibi unutulmaz iki usta oyuncular başrolleri paylaştı. Zorlu yaşam şartlarına rağmen aşkın güzelliklerini bize gösteren bir dizi olmuştu.

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun

5. Leyla Mecnun

2011 yılında ekranlara buluşan leyla mecnun dizisi 3 sezon ekranlarda kaldı ve 2014 yılında aramızdan ayrıldı. Birbirinden yetenekli oyuncuların bir araya geldiği bu dizinin hemen hemen her karesi insanı güldürebiliyor. Absürt komedi türünde bir ilke imza atıldı diyebileceğimiz bir dizidir.

Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu

6. Aşkı Memnu

Halid Ziya Uşaklıgil’in Unutulmaz eserlerinden biri olan aşkı memnun kitabı 2008 yılında dizi olarak bizlerle buluştu. Aile içerisinde yer alan ihtiraslı aşk serüvenini her hafta heyecanlı bir şekilde izlerdik. Ünlü oyuncuların yer aldığı bu dizide fazlasıyla gözyaşı ve romantik kareler yer aldı.

Yalan Dünya

Yalan Dünya

7. Yalan Dünya

Gülse Birsel’in yazdığı yalan dünya dizisi 2012 yılında televizyonlara girdi ve 4 sezon yayında kaldı. İstanbul’un Cihangir semtinde yer alan sosyo kültürel açıdan oldukça farklı olan iki ailenin ve oyuncu yaşantılarını anlatan güzel bir komedi dizisidir.

Bir İstanbul Masalı

Bir İstanbul Masalı

8. Bir İstanbul Masalı

2003 yılına televizyon ile bulaşan bir istanbul masalı dizisi 2 sezon sonra ekranlara veda etti. Ömer Altay’ın yönettiği bu dizi de birden fazla ünlü isim oynadı. İstanbul’da yaşayan zengin bir ailenin aşk hayatlarını ve zorluklarını ele alan bir diziydi.

Mahallenin Muhtarları

Mahallenin Muhtarları

9. Mahallenin Muhtarları

1992 yılında yayınlanan mahallenin muhtarları dizisi 2002 yılında son sezonu oynadı. Türkiye’de en uzun süre yayınlanan dizilerden bir tanesidir. Gerek senaryasuyla gerekse oyunculuklarıyla herkesi ekranlara kitleyebildi.

OKU  Zarar Vermeden Karıncaları Evden Kovabilmeniz İçin 5 Ucuz Ve Doğal Yöntem

Süper Baba

Süper Baba

10. Süper Baba

1993 yılında bizlerle buluşan ve 1997 yılında veda eden uzun soluklu ve sürükleyici bir diziydi. Süper Baba da en uzun süre ekranlarda kalan dizilerdendir. Başrollerinde Jülide Kural, Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç ve Şevval Sam gibi yetenekli oyuncular yer aldı. 3 Çocuklu boşanmış bir babanın hayat hikayesini anlatan süper baba herkes tarafından sevilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.