Sağlık Olsun

Sizi Siyah Noktalarınızdan Kurtaracak ve Cildinizi Bebeksi Yapacak Yöntem

09.04.2020
68.878
Sizi Siyah Noktalarınızdan Kurtaracak ve Cildinizi Bebeksi Yapacak Yöntem

Her insan siyah nokta temizleme sorunları ile karşılaşmaktadır. Günlük hayat telaşından evde pratik çözümler arayan bireyler, diş macunu ile siyah nokta temizleme sayesinde bu kabustan kurtulabilirler. Siyah nokta öncelikle bir cilt sorunudur. Kaç yaşında olunursa olunsun, siyah nokta oluşumu olağandır. Genellikle siyah noktalar, cildin aşırı yağlanması ve ölü derinin birikmesi ile gözeneklerde yer edinen cilt sorunudur. Cildinizde fazlaca siyah nokta var ise diş macunu sayesinde hem güzelliğinizi kazanacaksınız, hem de keseniz rahat olacaktır. Yüksek maliyetli cilt bakımı merkezilerine gerek duymayacaksınız.

Temizlik İçin Doğru Diş Macunu Seçiniz

Tüm diş macunları siyah noktaları geçirmez. Siyah nokta temizlemek için kullanılan diş macunu jel ve beyazlatma özelliğine sahip hassas dişler için tercih edilen diş macunu olmalıdır. Diş macunu ile siyah nokta temizliği cildiyeci hekimler tarafından da tavsiye edilmektedir. İçiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Cilt yapınız hassas ise yüzünüzden önce kolunuzun iç kısmında diş macununu test edebilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtuluş

Uygulamaya başlamadan yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Sonrasında diş macununu adeta bir krem sürer gibi yüzünüze sürünüz, siyah noktalı bölgelere iyice yedirin. Sürülen macunun kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra ılık su ile durulayınız. Siyah noktalardan bu işlem tekrarlandıkça kurtulacaksınız.

Hızlı bir etki almak isteyenler ise bir kaseye diş macunu sıkıp, üzerine tuz ekleyip yüzüne uygularsa hızlı bir şekilde peeling etkisi olacağından kısa sürede sonuç alacaktır. Eğer cildinizi tuz rahatsız edecekse, tuz yerine kabartma tozu da ekleyebilirsiniz.

OKU  Bu Doğal Yöntemle Varislerden Kurtulun!

Diş Macununun Ardından

Yüzünüz nemli tutmaya çalışınız. Yüzünüz için sabun kullanın ve ölü derileri sıklıkla temizleyiniz. Günlük olarak ılık su ile yüzünüzü sık yıkamanız ve bu sayede gözenekler açık kalması, siyah noktaların çıkışını kolaylaştıracaktır. Cildinize buhar maskesi ile nemli tutunuz.