Sağlık Olsun

Mythomania nedir? Mytomania’dan Kimler Etkilenir?

01.05.2021
1.228
Mythomania nedir? Mytomania’dan Kimler Etkilenir?

‘Mitoomani’ kelimesi son zamanlarda sıkça duyulan bir kelime haline geldi. Halk arasında yalancı hastalık olarak bilinen Mitomaninin tam olarak ne olduğunu ve kimin daha sık görüldüğünü sizin için araştırdık. İşte Mytomania mı? ve miytomaniyi kim alır? Sorularınıza cevaplar …

Mitoomani denilen hastalıkta insanlar genellikle kendilerini toplumda önemli hissetmek ve dikkat çekmek için söyledikleri yalanlarla başlarlar. Yalan söyleme alışkanlığı ile kontrol kaybedilir. Böylece mitonomi hastalığı görülmeye başlar. İşte Mytomania hakkında detaylı bilgiler …

MİTOMANİ NEDİR?

Mitoomani, yalan söyleme hastalığı olarak bilinir. Bu hastalığa sahip kişilere mitomana denir. Yalan hastalığı, kişinin dikkat çekmek ve toplumda odak noktası haline gelmek için söylediği yalanlarla başlar. Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenler bir noktada kontrolü kaybederler. Öyle ki artık söyledikleri yalanlara bile inanıyorlar.

Sık sık yalan söyleyen insanlar, yaptıklarının hasta olduğunu düşünmezler. Bu nedenle tedaviye ihtiyaçları yoktur. Kişi bir sorun olduğunu düşünmediği için hasta yakınları tarafından tedaviye ikna edilmelidir.

BU HASTALIĞI KİMLERE GETİRİR?

Mitomanlar, insanları günlük yaşamlarında gerçekçi olmayan fikirlerle yönlendiren ve aynı zamanda belirli bir amacı olmayan insanlardır.

OKU  İŞTE BU SEBEPLER; RAHİMDE KİST OLUŞMASINA NEDEN OLUYOR ! BAKIN NELERMİŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.