Sağlık Olsun

GÖĞÜS KİSTLERİNİ YOK EDEN EN ETKİLİ 3 DOĞAL KARIŞIM !

09.04.2020
128.738
GÖĞÜS KİSTLERİNİ YOK EDEN EN ETKİLİ 3 DOĞAL KARIŞIM !

Göğüs kistleri, iyi veya kötü huylu kanserli hücrelerden ziyade sıvı ile dolu topaklardır. Tek veya iki göğüste birden bir veya birden fazla kist olabilir ve genellikle 30 ila 60 yaş arası kadınlarda çok yaygındır.

Kistlerin oluşumu için ana risk faktörü hormonlardır çünkü menopoz dönemi öncesi kadınlarda veya menopoz sonrası dönemdeki hormon değişim tedavisi gören kadınlarda daha fazladırlar. Diğer etkenler arasında D vitamini eksikliğinin yanı sıra çok fazla kafeinli içecek veya alkol tüketmek de vardır.

Eğer bir kist sizde çok fazla endişeye neden oluyorsa, bunu aldırabilirsiniz ancak alınan kistlerin yerinde yeni kist oluşabileceğini de unutmamanız gerekiyor. Bir diğer geleneksel yöntem ise ameliyat ile alınmasıdır ki, bu genellikle en agresif türler için kullanılır.

Son olarak bu durumu, birçok kadın üzerinde başarılı olmuş olan bazı doğal çözümler ile de tedavi edebilirsiniz.

Göğüs kistlerini tedavi etmek için en etkili doğal yöntemlerden bazıları şunlardır:

Buğday Suyu

Malzemeler

 • Buz küpleri
 • Taze yeşil buğday yaprakları
 • Su

Nasıl Hazırlanır?

Suyunu çıkarmak için bir avuç taze buğday yapraklarını iyice sıkın. Elde ettiğiniz suyu buz küplerinin içine koyun ve dondurun. Bir bardak suyun içine bir buz küpü koyun ve üç ay boyunca her sabah bundan tüketin. Bu karışım göğüs kistlerinden kurtulmak için en iyi çözümdür çünkü yeşil buğday, amino asit, mineral ve vitaminler açısından zengindir. Ayrıca yumurtalık ve böbrek kistlerinden kurtulmak için de oldukça faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

OKU  Her Gün 1 Yumurta Yediğinizde Vücudunuzda Bakın Neler Oluyor

Karışık Çay

Malzemeler

 • Nane
 • Mürver ağacı meyvesi
 • Ökse otu
 • Şamdan çiçeği
 • Barsama otu
 • Su

Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri suya ekleyin ve kaynayana kadar karıştırın. Bu karışımdan sonuçlar almak için 6 ay boyunca kullanmanız gerekiyor ancak oldukça etkilidir. Bu tarifteki bitkiler bağışıklık sisteminizi güçlendirir, iltihaplanmayı azaltır ve tümörlerin büyümesini engeller. 6 ay boyunca günlük en az 1 litre tüketmeniz önerilmektedir. Aynı zamanda bu süreç boyunca sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı benimsemeniz gerekiyor. Alkolden uzak durmak ve süt ürünleri tüketmek de önerilmektedir. Bu karışımdan daha fazla fayda sağlamak için birkaç damla adaçayı, barsama otu, şamdan çiçeği ve limon balmı damlatabilirsiniz. Bu, stresi ve gerginliği alarak, bedeninizi rahatlatacaktır.

Kulakotu

Evlerinizde de yetiştirebileceğiniz bu bitkinin sağlığımız için birçok faydası vardır. Göğüs, böbrek ve yumurtalık kistleri de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Malzemeler

 • 300 gram kulakotu yaprağı
 • 300 gram organik bal

Nasıl Hazırlanır?

Kulakotu yapraklarını yıkayın ve ardından iyice ezin. Elde edeceğiniz bu macunu 300 gram organik bal ile karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra bir kavanoz içinde muhafaza edin. Günlük olarak karıştırarak, bir hafta boyunca buzdolabında saklayın. Bu karışımdan günde üç sefer kahvaltıdan, öğle yemeğinden ve yatmadan önce bir yemek kaşığı tüketin.