Sağlık Olsun

Gastrit ve Mide Hastalıklarından Sonsuza Dek Kurtulun

09.04.2020
26.272
Gastrit ve Mide Hastalıklarından Sonsuza Dek Kurtulun

Bu tür bir hastalık genellikle sağlıksız beslenme, stres veya alkol tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ayrıca madde bağımlılığı da buna neden olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit rehabilitasyon edilebilir, ancak genellikle verilen ilaçlar gerekli sonuçları sağlamaz ise bu cins natürel usullere başvurabiliriz.

PİRİNÇ SUYU

Bir litre suda, biraz pirinç kaynatıp soğumaya vazgeçin ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki kere için. 1-2 çay kadehi kadar.

MAYDONOZ SUYU

Maydanoz midenizin mukoza tabakasını yatıştıran bir hayli anti-iltihap özelliğe sahip olduğundan, eforlu bir idrar söktürücü olarak öğreniliyor. Bir çay yapmak için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden evvel çayı soğumaya vazgeçin. Gün müddetince bu çayı içmelisiniz.

HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU

Bu suyu elde etmek için, ilk evvel iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve biraz suyu karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

ELMA VE PAPATYA

Bir elmayı soyun, bir miktar papatya ile bir kadeh suda kaynatın, her sabah ve çok fazla gevşemeye ihtiyaç dinlediğiniz anda hafiflemek için bu karışımı için.

ZENCEFİL VE ARMUT

Gastrit ve mide ekşimesi belirtilerini hafifletmek için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün müddetince için. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle biraz kaynatın. 1-2 kadeh çıkacak kadar su ilave edin.

OKU  Karaciğer Kanserinin Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?