Sağlık Olsun

EVDEKİ MALZEMELER İLE KARARMIŞ KOLTUK ALTI SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM !

09.04.2020
4.214
EVDEKİ MALZEMELER İLE KARARMIŞ KOLTUK ALTI SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM !

Terleme önleyici ürünler ve tıraş kremlerinde bulunan pigmentasyon arttırıcı maddeler, cilt ürünleri ve kimyasallar belirli bölgelerde ölü hücrelerin birikmesine ve cilt renginde koyulaşmaya neden olmaktadır.

Cilt bakım uzmanlarının önerdiği kremler genellikle çok pahalıdır ve bu yüzden birçok insan bu gibi ürünleri kullanmaktan nefret eder..

Neyse ki, hem paranızı kenara koymanıza hem de koltuk altındaki koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacak bazı mutfak malzemelerini bugün sizlerle paylaşıyor olacağız

  • Limon Suyu

Sadece limon suyunu koyu bölge üzerinde birkaç dakika boyunca ovun ve ardından su ile durulayın. Limonun cildinizi beyazlaştıracak ve ovmasına yardımcı olacak asidik özellikleri bulunur. Ancak eğer hassas bir cildiniz varsa, bunu uygulamaktan kaçınmanız gerekiyor.

  • Karbonat

Karbonatı su ile karıştırın ve bunu koyu bölgenin üzerine uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ölü hücrelerden arınacaksınızdır.

OKU  Evde Manikür Nasıl Yapılır
  • Koltuk Altınıza Patates Dilimleri Koyun

Bir dilim patates alın ve günde iki sefer 10 dakika olmak üzere koltuk altınızı ovun. Orta derecede asit içerdiklerinden ötürü patates, renk açıcı bir madde olarak görev görür.

  • Salatalık Dilimleri

Patates dilimlerinde olduğu gibi günde iki sefer 10 dakika olmak üzere koltuk altınızı salatalık ile ovun. Salatalık doğal bir renk açıcıdır ve koltuk altınızdaki koyu lekeleri giderir.

  • Portakal Kabuğu

Kuru bir portakal kabuğunu bir blendera atın ve ardından süt ekleyin. Koyu bir kıvam elde etmeniz gerekiyor. Bu macunu koltuk altınıza 10 dakika boyunca uygulayın ve daha sonra su ile yıkayın. Portakal ve süt renk açıcı olarak görev alacak laktik asit açısından zengindir.

  • Papaya Ovucu

1 papayayı ezin ve cildinizi bununla ovduktan 20 dakika sonra su ile durulayın. Papaya, cildinizin yenilenme sürecini hızlandıracaktır.

  • Koltuk Altı Tüylerinizi Ağda ile Alın

Koltuk altında renk koyulaşmasına neden olduğundan ötürü jiletten kaçının. Bunun yerine kıllarınızdan kurtulmak için ağda yapın.

  • Limon ve Esmer Şeker

Koltuk altınızdaki ölü derilerden kurtulmak için limon ve esmer şeker kullanın ve koyulaşmaya neden olan ölü derilerden tamamen kurtulun. Ancak hassas cildiniz varsa, limon yerine zeytin yağı kullanabilirsiniz.

Not: Koltuk altınızda koyulaşmaya neden olan şeker veya endokrin ile ilgili rahatsızlıklarınız (hipofiz bezi bozuklukları) varsa, mutlaka doktorunuza danışınız.