Sağlık Olsun

10 Dakikada Göbek ve Kollardaki Fazlalıklardan Kurtulun

09.04.2020
7.357
10 Dakikada Göbek ve Kollardaki Fazlalıklardan Kurtulun

Tüm bu egzersizler için ihtiyaç duyacağınız tek şey bir duvar! Bu da demek oluyor ki tüm bu egzersizleri evinizde yapabilirsiniz ve tabii dilerseniz iş yerinizde de.

Sizi zorlayabilecek tek şey belki de egzersizleri yaparken ara verilmiyor olması. En iyi şekilde faydalanmanız için ara vermeden hepsini sırayla gerçekleştirmelisiniz.

Bacak Kıvırma Hareketi

Duvarı arkanıza alın ve dizlerinizin üzerine doğru çökün. Ayaklarınız duvara paralel, yere de dik olmalı. Ellerinizin üzerine doğru eğilin ve elleriniz omuz hizasında olacak şekilde dirsekten kırarak şınav pozisyonu alın. Dizlerinizi ve ayaklarınızı kesinlikle yerden kesmeyin. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.

Duvar Şınavı

Duvarı karşınıza alın. Ayakta olacak şekilde yavaşça duvarda şınav pozisyonunu alın ve ayaklarınızın yerde sabit olduğundan emin olun. Kollarınız omuz genişliğinde açık olamlı. Vücudunuzu ayaklarınızı oynatmadan ittiğinizden emin olun ve ilk pozisyonunuza dönün. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.

Duvar Yürüyüşü

Duvarı karşınıza alın ve yere uzanın. Bir ayağınızı diziniz kırık bir biçimde duvara yerleştirin ve boşta kalan bacağınızı 90 derece yukarı yönde kaldırın ve daha sonra vücudunuzu yukarı çekin. Bu hareketi bacak değiştirerek 15 kere tekrarlayın.

OKU  Kekik Suyu ile Nasıl Zayıflanır? Kekik Suyu İle 1 Ayda 7 Kilo

Tek Bacaklı Duvar Şınavı

Burada dikkat etmeniz gereken ve diğer egzersizlerden farklı bir kısım var. Yine duvarı karşımıza alıyoruz ve pozisyonumuzu koruyoruz. Şınav pozisyonunu alıyoruz fakat kollarımızın kafa genişliğinde açık olduğundan emin oluyoruz. Bu defa bir bacağımızı yere paralel olacak şekilde geriye doğru uzatıyoruz. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.

Tırmanış

Bu egzersiz çok eğlenceli! Şınav pozisyonunu alıyoruz fakat bu sefer bir bacağımız duvara dayalı, diğer bacağımız ise dizden bükük bir şekilde havaya kaldırıyoruz. Kollarımızın yine kafa genişliğinde açık olduğundan emin bir şekilde pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz. Daha sonra pozisyonu bacak değiştirerek tekrarlıyoruz.

Duvar Oturuşu

Duvarı arkamıza alıyoruz ve kendimizi yavaşça duvara bırakıp, daha sonra dizlerimizi kırıyoruz. Sırtımızı duvara tamamen yaslayıp oturma pozisyonunu alıyor ve bu pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz.

Bacaklar Duvarda

Bacaklarımızı dizden büküyoruz ve duvara oldukça yakın duruyoruz. Daha sonra bacaklarımızı 90 derece yukarı yönlü kaldırarak duvara tamamen yaslıyoruz. Bacaklarımızın ve kalçamızın duvara tamamen temas ettiğinden ve en önemlisi de vücudumuzun yerde kaldığından emin oluyoruz. Pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz ve bitiriyoruz.