Sağlık Olsun

Kaynatılmış Limon ile Hiç Olmadığı Kadar Kilo Verebileceğinizi Biliyor muydunuz?

09.04.2020
10.835
Kaynatılmış Limon ile Hiç Olmadığı Kadar Kilo Verebileceğinizi Biliyor muydunuz?

Zayıflamak artık günümüzde gencinden, çocuğundan, yaşlısına bütün insanlığın kafasına taktığı, fakat çeşitli yöntemlere rağmen pes ettiği hal olmuştur. Estetik olarak kusur teşkil etse de, en büyük kusur sağlık sorunlarında ortaya çıkmaktadır. Ne kadar zayıf ve fit bir vücuda sahip olsanız da, insan daha fazla kilo vermek ile çabalar. Zayıflamak bir anda olmaz, sabır en büyük yoldaştır. Diyete başlanır fakat sonu gelmeden diyet her daim bırakılır. Bu yüzden kilo verilmez ve verilmediği gibi de daha fazlası alınır. Diyet, zayıflamak için yapılmamalıdır. Yağlardan arınma olarak düşünülürse diyetin devamlılığı gelecektir. Diyetle birlikte yapılan detokslar ve sporlar yağ yakımını hızlandıracaktır.

Kaynatılmış Limonun Faydaları

Haşlanan limon midenize hiçbir şekilde zarar vermez. Limonun çiğ olarak tüketimi hassas midelerde ağrı ve sorunlara neden olabilir. Besleyici etkisi ile bağırsaktaki bakterilere de düşman olduğu bilinir. Detoks etkisi sayesinde hafiflik ve kilo kaybı yaşamanız normaldir. Yağ yakımını hızlandırır. Limon, C vitamini, potasyum, magnezyum, demir içeriyor. Bunlarla birlikte lif kaynağı ve antioksidan etkisi de unutulmamalıdır.

Malzemeler

  • 3 cm kadar zencefil
  • 5 adet limon
  • 5 diş sarımsak
  • 2 litre su

Kaynatılmış Limon Hazırlanışı

Limonun kabukları soyulur ve sıkılır. Posa ve kabuklarda suya eklenecektir. Blender yardımı ile sarımsak ve zencefil parçalanır. Tüm malzemeler tencereye alınır ve kaynatılır. Kaynatılmış limon ile zayıflama için bu karışım soğumaya alınır. Her sabah kalkar kalmaz bu karışımdan bir fincan içilmelidir. Safra kesesini uyararak bütün sistem uyarılır.

OKU  Ayda 16 Kilo Verdiren Sarımsak Ceviz Kürü

Mineraller midenizi rahatlatır, sindirim sisteminiz güçlenerek güne başlarsınız. Kaynatılmış limon ile kilo vermek en doğal ve en hızlı yağ yakma yöntemidir. Bu karışım 2 hafta tüketildiğinde net olarak 20 kilo vermenize neden olacaktır. Bu karışımı tüketirken, karbonhidrattan uzak durup sporsal etkinliklere katılmanız daha verimli sonuçlar almanıza neden olacaktır.