Sağlık Olsun

YANAKLARINIZDAKİ YAŞLANMA ETKİLERİNİ YOK EDECEK 4 ÖNERİ !

09.04.2020
18.959
YANAKLARINIZDAKİ YAŞLANMA ETKİLERİNİ YOK EDECEK 4 ÖNERİ !

Genetik mirasımız yüzümüzün şeklini belirlese de iyi beslenme alışkanlıkları ve özel bakım harikalar yaratabilir.

Yanaklarınızın gevşekleşmeye başladığını mı fark ettiniz? Belki biraz sıkılığını kaybetmiş olabilir mi? Endişelenmeyin, burada bu etkiyi ortadan kaldıracak ve kendinizi daha çekici hissetmenize yardımcı olacak çok basit ve pahalı olmayan öneriler sunacağız. Okumaya devam edin!

Sarkık yanakları sıkılaştırmak ve kaldırmak için öneriler

Hepimiz zamanla küçük değişikliklerin görünüşümüzü değiştirdiğini biliyoruz. Bu kabul etmemiz gereken doğal bir durum. Her ne kadar yaşlanmanın etkileriyle doğal ev tedavileri ve güzellik bakım yöntemleri ile başa çıkabilsek de, bunlar yaşlanmanın tüm etkilerini ortadan kaldırmayacak – örneğin 50 yaşındayken 20 yaşındaki birinin yüzüne sahip olamayız. Ama çekici olmaya ve kendimizi aynada güzel görmeye devam edebiliriz. Önemli olan da bu.

Genetik miras, kilo değişimleri ve iyi veya kötü beslenme yanakların az veya çok sarkmasını etkileyecektir. Ama bu duruma yardımcı olabiliriz ve olumsuz etkileri basit tariflerle yatıştırabiliriz. Not alın:

1. Yüz egzersizleri

Kalçalarımızı ve karnımızı sıkılaşırmak için yaptığımız gibi yanaklarımızı da sıkılaştırabiliriz. Yanaklarımızdaki kaslar bir yere gitmez, bu yüzden her zaman onları canlandırıp sarkmayı düzeltebilirsiniz. Bu yöntem bu yüzden takip etmeye değer. Peki nasıl yapacaksınız? Çok kolay. Bir aynanın önünde durun ve 10 saniye boyunca abartılı şekilde gülümseyin, ardından dinlenin ve 5 kere tekrarlayın. Ardından yanaklarınızı balon şişirir gibi hava ile doldurun. Yine, bunu 10 saniye uygulayın, rahatlayın ve beş kere tekrarlayın. Son olarak, her iki elinizle yanak kemiklerinin üstüne dairesel hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapın, sonra parmaklarınızı yanakların ortasına doğru aşağı kaydırın, dişlerinizi hissedin. Ne kadar kolay görüyor musunuz? Bunu günde iki kez tekrarlayın.

OKU  Dulavratotunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

2. Avokado ve bal maskesi

Bu yöntem çok bilinen ve yapımı çok kolay bir yöntemdir. Avokadonun sıkılaştırıcı ve nemlendirici olduğunu biliyorsunuz. Cildinizi besleyerek formunu kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olur, böylece kırışıklıkların oluşumunu önler ve kasların beslenmesine yardımcı olur. Yarım avokadonun içini alın ve iki yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Bu kremi yanaklarınıza 15 dakika boyunca uygulayın. Bunu uyumadan önce yapmak en iyisi. Bunu 15 dakika uyguladıktan sonra durulayın. Tamamdır!

3. Yoğurt ve aloe vera maskesi

Bu bir çok kadının kullandığı çok besleyici bir teknik. Sade yoğurdu aloe vera ile karıştırarak harika bir sıkılaştırma kremi yapabilirsiniz. Bu her güne başlamak için harika! Bundan yararlanmak için 4 yemek kaşığı sade yoğurt ile iki yemek kaşığı aloe vera jelini bir kapta karıştırın. Her şeyi iyice birbirine yedirin. Gördüğünüz gibi yapması çok kolay. Bir fırça ile yüze uyguluyoruz ve 20 dakika bırakıyoruz. Cildinize işlediğini göreceksiniz. 20 dakika sonra su ile durulayabilirsiniz. Anında cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedeceksiniz. Eğer her gün uygularsanız yavaş yavaş sarkık yanaklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

4. Düzgün beslenme

Vücudumuza ne koyarsak dışarıya yansayacağını biliyorsunuz. Unutmayın su tutumu yanakların şişkin görünmesine sebep olabilir ve bu kilo değişiklikleri metabolizmada ve ciltte uzun süreli etkiler yaratabilir. Sonunda yanaklarınız sarkar ve yumuşar. Bunların hepsinden greyfurt, portakal ve hatta çilek suyu içeren bir diyetle vücudu arındırarak kaçınabilirsiniz. Bunlar temizleyici ve detoks görevi görürler.

Zor olabileceğini biliyorsunuz ama eğer şeker ve hamur işlerini keserseniz sağlığınızın ve cildinizin iyileştiğini fark edeceksiniz. Öğünlerinizdeki salata, lif, kuruyemiş ve sebze proteini oranını arttırın, çünkü bunlar kasları iyileştirmek için birebirdir. Kilo verdiğimiz zaman cilt sarkmaya başlar, bu yüzden yüz kaslarını güçlü tutmalı ve beslemeliyiz. Bunun için zengin sebze proteinleri tüketmeye özen gösterin. Ayrıca vücudunuzu nemli tutmak için bol su için; bu şekilde vücut detoks yapar ve organlar daha iyi işler.

Gördüğünüz gibi sarkık yanakları sıkılaştırmak bu kolay yöntemler ve biraz çaba ile mümkün. Bunları denemeye değer!