Sağlık Olsun

Yağlı Bir Karaciğerin Sebepleri ve Bitkisel Çözümü

06.12.2020
14.316
Yağlı Bir Karaciğerin Sebepleri ve Bitkisel Çözümü

Yağların sindirimi için gerekli olan safra üretimi, zararlı toksinlerin vücuttan atılması, bazı vitaminlerin depolanması, glikozun ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere depolanması, dönüşümü gibi pek çok işlevi bulunan karaciğer glikozdaki protein ve yağ, sağlıklı bir vücut için gerekli organlardan biridir. Karaciğerdeki yağ nedeniyle iltihap oluşursa, karaciğer yapısal deformasyona uğrar ve bu işlevleri yerine getiremez.

Yağlı karaciğer hastalığının nedenleri nelerdir?

Dengesiz beslenme, aşırı kilo veya alkol tüketimi gibi birçok faktör karaciğerin doğal yapısını bozar ve besi olasılığını artırır. Hastalığın çok ciddi boyutlara ulaşmasını engellemek için yağ kaynaklı ise bu alışkanlıktan vazgeçilmelidir.

Obezite

Fazla kilolu olmak karaciğer dokusuna zarar verebilir ve iltihabı tetikleyebilir. Sonuç olarak, karaciğer yağ depolamaya başlar. Yağlı karaciğer hastalığının yüzde 40 ila 50’si obezite hastalarında ve çocuklarında görülür. Ek olarak, fazla kilolu olmayan ancak belinde veya karnında çok fazla yağ bulunan kişilerde yağlı karaciğer olması muhtemeldir.

İnsülin direnci

İnsülin direnci ve normalden yüksek insülin seviyeleri, özellikle tip 2 diyabetli hastalarda karaciğerin yağ depolamasına neden olur.

Alkol tüketimi

Gün içerisinde çok fazla alkol tüketen kişilerde karaciğer hücrelerinde şekil bozuklukları meydana gelir ve fonksiyon kaybı meydana gelir. Sonuç olarak, iltihaplanma ve yağ miktarında artış olur. Üstelik bu durum kalıcı hale gelirse ileride siroz ve karaciğer yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Karaciğer rejenerasyonu için bitkisel ilaç tarifi

Karaciğerin temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan bu kürü düzenli olarak yaptığınızda, karaciğer dokusunda yağ birikimi azalacaktır. Bu tarif için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • 2 diş sarımsak
  • 6 dal maydanoz
  • 6 damla limon suyu
  • 1 su bardağı sızma zeytinyağı

Hazırlık ve uygulama;

Öncelikle karıştırıcıya belirtilen oranlarda sarımsak, maydanoz, zeytinyağı ve limon suyunu koyup macun kıvamına gelene kadar öğütün. Her sabah hazırladığınız karaciğerdeki yağı temizleyen kürü 15 gün boyunca aç karnına tüketin. 15 gün sonra 1 hafta ara verin ve aynı uygulamayı 15 gün tekrarlayın ve bu karışımı toplam 30 gün için içirin.

OKU  Bu Belirtiler Vücudunun Toksinlerle Dolu Olduğunu Gösteriyor
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.