Sağlık Olsun

Siyah Noktalar İçin Çözüm: Yulaf Maskesi

04.12.2020
1.643
Siyah Noktalar İçin Çözüm: Yulaf Maskesi

Çenenizin, burnunuzun, yanaklarınızın ve yüzünüzün farklı bölgelerinde oluşan siyah noktalar, cildinizin yeterince temizlenmemesinden kaynaklanır. Bu durumu önlemek için doğal çözümler kullanabilirsiniz.

Yoğurt ve yulaf ezmesi ile yapılan doğal bir maske ile siyah noktalarınızdan kurtulabilir, pürüzsüz ve arzu ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz.

Yulaf maskesi tarifi

Yulaf Maskesi Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

Yulaf Maskesi Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Homojen ve kremayı karıştırdıktan sonra karışımı cildinize sürün. 25 dakika bekleyin ve cildinizi ılık suyla yıkayın.

Yulafın cilde faydaları

Yulaf ezmesi, saponinler olarak bilinen doğal cilt temizleyicileri içerir. Gözeneklerde kalan istenmeyen yağ ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cilde doğal bir yumuşaklık kazandırır.

Yüzünüzü ılık suya batırılmış yulaf ezmesi ile kolayca yıkayabilirsiniz. Yulaf içermeyen su ile tekrar durulamayı unutmayın.

Yulaf ezmesi, cilt rengini ve cilt parlaklığını iyileştirmede faydalı bir besindir. Bu, cilt bakımı için güzellik maskeleri için gereklidir. Ayrıca ciltteki lekeli bölgelerde daha iyi etki yaratılmasına yardımcı olur.

Yulaf ezmesi vücut losyonları, sabunlar ve peeling kremleri gibi birçok bakım ve kozmetik ürününde kullanılmaktadır.

Yulaf, sivilceleri temizlemek için ideal bir besin kaynağıdır.

Birçok kozmetik doğal yulaf içerir. Yulaf ezmesi antiinflamatuardır ve cildinizle en iyi şekilde birleşir. Deride kaşıntı, kaşıntı gibi sorunları olan kişiler evde yulaf maskesi yapabilirler.

OKU  SİVİLCELERİ VE CİLT LEKELERİNE ANINDA ÇÖZÜM VEREN KÜR !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.