Sağlık Olsun

Salatalık Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo

09.04.2020
26.470
Salatalık Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo

Bu diyet, her öğünde dilediğiniz kadar salatalık yemenize izin veriyor. Önemli olan; gerçekten açlığınızı hissettiğiniz zamanlarda salatalık tüketmek. Böylece metabolizma hızınız artacak, bağırsaklarınız temizlenecek ve de sindirim süreciniz kolaylaşacak.

Bunların yanı sıra, salatalık vücudunuzun fazla sudan kurtulmasına da yardımcı olur. Bütün vücudunuzun temizlenmesine ve sivilce problemlerinizden kurtulmasına olanak sağlar.

Kahvaltı için; az yağlı yoğurdu ve 200 g salatalığı karıştırın ve yiyin. Aç hissettiğiniz takdirde 2 adet şeftali ya da 1 adet elma yiyebilirsiniz.

Öğle yemeği için; büyük bir tabağa salatalık salatası hazırlayın. Yanında bir dilim kızarmış ekmek tüketebilirsiniz.

Ara sıra da şu tarifi kullanabilirsiniz; 2 adet patates, 300 g taze meyve, şekersiz çay ya da kahve, salatalık. Salataları haşlayabilir ya da fırında pişirebilirsiniz. Birkaç dilim tam buğdaylı ekmek ve salatalığı birlikte tüketin. Eğer daha sonra açlık hissederseniz, meyve salatası hazırlayabilirsiniz.

Bir tarif daha; 3 dilim tam buğdaylı ekmek ya da 2 adet patates, 150 g ton balığı ya da 2 yumurta ya da 15 g beyaz et, salatalık. Seçtiğiniz malzemelerin çeşidine göre tüketme şeklinizi belirleyebilirsiniz.

Yemek aralarında tüketmeniz için salatalıklı içecek;

  • Ispanak (bir avuç)
  • 20 g badem ya da ceviz
  • 1 adet elma
  • Zencefil
  • 1 adet salatalık

Elma, salatalık ve ıspanağı blenderdan geçirin. Kabuklarını soymayın. Zencefili ekleyin ve bir kez daha blenderdan geçirin. İçilecek kıvama geldiğinde tüketebilirsiniz. Bardağınızın içine badem ya da cevizleri de ekleyebilirsiniz. İçerdiği vitamin ve mineralleri bol olduğundan besleyici bir içecek hazırlamış oldunuz.

OKU  SADECE 3 GÜNDE GÖBEK, SIRT VE BACAK YAĞLARINI PARÇALAYARAK YOK EDER !

Akşam yemeği için; tercih ettiğiniz herhangi bir meyveden 300 g olacak şekilde bir salata yapın.

En iyi sonucu almak için

7 gün içerisinde sonuç almak istiyorsanız kahvaltıda sadece yoğurt ve salatalık tüketin. Öğlen bir dilim kızarmış ekmek ile salatalık salatası, akşam yemeğinde sadece meyve salatasını yiyin.

Salatalık diyetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

NOT: Web sitemizde yer alan diyet listelerini doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Şok diyetler olarak bilinen bu listeler sağlığınız için tehlikeli olabilir.