Sağlık Olsun

Sahte Koruyucu Maske Nasıl Anlaşılır? Cerrahi Maske Nasıl Kullanılır

01.04.2020
2.033
Sahte Koruyucu Maske Nasıl Anlaşılır? Cerrahi Maske Nasıl Kullanılır

Son dönemde ortaya çıkan corona virüsünden korunmak için maske kullanımı önerilmiş ve bununla birlikte sahte maskeler piyasada görünmeye başlamıştır.

Sahte maskelerin nasıl tanınacağı ve bunların nasıl kullanılacağı önemli detaylardır. Hastalıktan korunmak için takılan maske sahte ise, daha fazla rahatsızlığa neden olabilir. Sahte maskelerin üretiminde kullanılan malzemeler kalitesizdir ve bu nedenle sizi dışarıdaki virüsten korumadıkları için ve nefes alışınızla maske kendi içinde mikrop üretmeye başlayabilir. Ne yazık ki, yoğun maske talebi birçok sahte maskenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Sahte maskeleri sizin için nasıl anlayacağımızı belirledik

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır?

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır

Maskeyi ağzınızı ve burnunuzu tamamen örtecek şekilde takmalısınız. Maske yüzünüzde boşluk kalmayacak şekilde takılmalıdır.

Gün içinde maskeyi taktığınız andan itibaren ellerinizle maskeye dokunmamaya özen göstermelisiniz. Temas kurmanız gerekiyorsa, ellerinizi iyice yıkamalısınız. Bulunduğunuz ortamda su yoksa antibakteriyel ıslak mendil, kolonya aromalı antibakteriyel jel ile elinizin hijyenini sağlayabilirsiniz.

Maskeler tek kullanımlıktır, bu nedenle ertesi gün kullanmamalısınız. Maske nemlenirse veya ıslanırsa hemen yeni bir maske kullanılmalıdır.

Sahte Maske Nasıl Anlaşılır

Gerçek maskelerin dokusu ve dokusu yumuşak ve esnektir. Sahte maskeler daha sert bir malzemeden yapılmıştır. Gerçek maske rahat nefes almanızı sağlar, sahte maskeler nefes almayı zorlaştırır.

Gerçek tek kullanımlık maskelerde tüylenme ve yıpranma görülmez, sahte maskelerde ise yıpranma ve saç uzaması görülür. Maske alırken bilinmeyen yerlerden almamalısınız. Bildiğiniz ve güvendiğiniz bir eczaneden satın alabilirsiniz.

OKU  Zarar Vermeden Karıncaları Evden Kovabilmeniz İçin 5 Ucuz Ve Doğal Yöntem
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.