Sağlık Olsun

Ödem Şişliklerinden Kurtarıyor Beyni Güçlendiriyor

09.04.2020
21.275
Ödem Şişliklerinden Kurtarıyor Beyni Güçlendiriyor

Her gün yemeklerimizi renklendirmek için bol miktarda baharat kullanıyoruz. Bu baharatların sağlığınız için de iyi olduğunu biliyor muydunuz?

Örneğin güvey otu, bakteri düşmanıdır, zerdeçal astım hastaları tarafından kullanılır. Yemeklerinize çeşitli çeşniler katarak, çay yaparak veya kapsül şeklinde kullanarak faydalarını görebilirsiniz.

Zencefil: Hamile kadınların sabah bulantılarını hafifletmesine yardımcı olması için zencefil çayı önerilir. Aynı zamanda, kanser tedavisi gören hastalar bulantı önleyici ilaç olarak zencefil kullanırlar.

Adaçayı: Boğaz ağrısı ve kaşıntı için en iyi çare adaçayıdır. Her gün gargara yapabilir ya da çay tüketebilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Alzheimer hastalarında hafızayı güçlendirici etkilere sahip olduğu da gösterildi.

Sarımsak: Kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek için sarımsak gibisi yoktur. Sarımsakları her öğünde rahatlıkla tüketebilir, bu da damarların tıkanmasını ve sertleşmesini giderir ve kolesterol seviyelerini düşürür.

Güvey Otu: Bağırsak sorunlarını gidermek ve eski sağlığınızı geri kazanmak için Güvey Otu kullanabilirsiniz. Çok sık kullanırsanız ağzınızı yakabilir. Bu yüzden aşırı kullanmamaya dikkat edin. Güvey Otu yağı en kolay sindirilebilen formdur ve günde dört defaya kadar kullanılabilir.

Zerdeçal: Zerdeçal, şişmeyi azaltmanın en iyi yoludur. Ayrıca kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirmek için de kullanılır. Bir tutam atarak kolaylıkla yemek tüketebilirsiniz.

Nane: Midenizi rahatlatmanın en iyi yollarından biri nanedir. Genellikle hem sindirim problemlerinizi hem de bağırsak problemlerinizi gidermeye yardımcı olmak için kullanılır. Nane çayı veya nane kapsülleri tüketilmesi kolaydır ve faydaları kısa sürede hissedilir.

OKU  Kalp Sağlığınızın İyi Olmadığını Gösteren 7 İşaret