Sağlık Olsun

Muz Diyeti İle 4 Günde 4 Kilo Verin

09.04.2020
5.581
Muz Diyeti İle 4 Günde 4 Kilo Verin

Popüler diyet uygulamaları arasında yerini alan muz diyeti sayesinde artık 4 günde 4 kilo verebilirsiniz. Vücuda ciddi bir enerji sağlayan muz meyvesi hem protein hem de lif bakımından zengindir. Tok tutan meyveler arasında bulunan muz diyetinin nasıl yapıldığına dair tüm bilgiler yazımızın devamında sizlerle paylaşılmıştır.

Muz İçeriği

Muzun içeriğinde A, K, C ve E vitaminleri bulunmaktadır. Mineral bakımından da zengin olan muz ayrıca lif, potasyum, sodyum, protein ve magnezyum barındırır. Bu sayede zayıflama üzerinde etkisi olan muz diyeti sayesinde 4 günde 4 kilo vermek mümkündür.

Muz Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muz diyeti yapmaya karar veren bir kişinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. İlk olarak akşam yemeğini saat 20:00’dan önce tüketmek önemlidir. Geceye doğru saat 11 gibi acıktıysanız 2 dilim karpuz veya yarım elma tüketebilirsiniz. Ayrıca muz diyeti yapanlar alkol ve süt ürünlerini tüketmemelidir. Son olarak bol su tüketimi yapmak da muz diyetinde dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Muz Diyet Listesi

Sabah, öğle, ara öğün ve akşam yemeğinde muz diyeti yapanların tüketmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

OKU  Kaynatılmış Limon ile Hiç Olmadığı Kadar Kilo Verebileceğinizi Biliyor muydunuz?
  • Sabah kahvaltısı – muz ve 2 bardak ılık su
  • Öğle yemeği – düşük kalorili olmak kaydıyla 1 porsiyon yemek
  • Ara öğün – Light bisküviler, ceviz ve fındık gibi atıştırmalıklar
  • Akşam yemeği – Yine düşük kalorili ve akşam 8’den önce tüketilmesi gereken 1 porsiyon yemek

Muz Diyetinin Faydaları

Muz diyeti öncelikle metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Sabah kahvaltısında kafeinli içeceklerden uzak durarak iştahın kesilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kan şekerinin artması önlenecektir. Akşam saat 8’den sonra tüketim yapmamak, kilo alımını engeller. Ayrıca muzun içeriğindeki yüksek oranlı lif, mide sindirimini kolaylaştırır. Haliyle muz diyeti sayesinde 4 günde 4 kilo vermek bu sayede mümkün olacaktır. Son olarak muzun içeriğindeki vitamin ve mineraller, cilt sağlığı üzerinde de ciddi anlamda etkilidir.