Sağlık Olsun

Kişniş İle Vücudunuzu Toksinlerden Arındırın

23.03.2020
6.658
Kişniş İle Vücudunuzu Toksinlerden Arındırın

Özellikle, ağır metaller karşısında oldukça etkileyici sonuçlar vermektedir. Biliyorsunuz ki, vücudunuzda ağır metaller birikmeye başlarsa, hem eklemlerinizde hem bağışıklık sisteminizde ciddi ve geri döndürülmesi oldukça zor sağlık sorunlarına sebep olur.

Size anlatacağımız tarifler sayesinde karaciğer, böbrek, kalın bağırsak, akciğer ve deriniz ağır metaller başta olmak üzere diğer kirleticilerden temizlenecek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için hiçbir engel kalmayacak!

Kişnişin faydalarından kısaca bahsedecek olursak; içerdiği antioksidan, vitamin ve lifler sayesinde kötü kolesterolünüzü düşürür ve kalp damar sağlığınızı iyileştirir. Bunun yanında, sindirim sisteminize yardımcı olan birtakım enzimlerin üretimini arttırdığı için daha düzenli bir sindirim yaşarsınız.

İçerdiği B vitaminleri ve faydalı yağlar ile stres seviyenizi azaltır. Eğer gün içinde iş ve özel hayatınız sizi dibe çekiyorsa, salatalık ve kişniş eklediğiniz suyunuzu yanınızdan eksik etmeyin.

OKU  Kudret Narı Faydaları Nelerdir? Ballı Kudret Narı Macunu Nasıl Hazırlanır?

Eğer rahatlatıcı bir banyo arıyor fakat aradığınızı bir türlü bulamadıysanız, işte tam size göre bir önerimiz var. 1 bardak İngiliz tuzu, Yarım bardak elma sirkesi ve 10 damla kişniş yağını banyo suyunuza ekleyin ve bütün stresinizi banyoda bırakıp huzurlu bir uyku çekin.

Son olarak eğer vücudunuzdaki toksinlerden arınmak için bir ayak banyosu tarifimiz var.

Aynı banyo suyunuzda kullandığımız malzemeleri kullanacağız ancak miktarlarını biraz azaltıyor olacağız.

  • Yarım bardak İngiliz tuzu
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 5 – 7 damla kişniş yağı

Bu malzemeleri ayaklarınızın dayanabileceği kadar sıcak bir suya ekleyin ve 20 dakika kadar ayaklarınıza masaj yapın. Vücudunuzdaki tüm toksinler bu sayede akıp gidecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.