Sağlık Olsun

Kil Maskesi Faydaları, Sivilceler ve Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi

23.03.2020
2.886
Kil Maskesi Faydaları, Sivilceler ve Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi

Kil, demir, silis, kalsiyum, magnezyum ve potasyum mineralleri bakımından zengin doğal bir besindir. Volkanik kül, toprak ve tortuda bulunur. Cilde pek çok faydası olmakla birlikte güzellik uzmanları da sıklıkla kullanmaktadır. Dünyada birçok engin zenginliği bünyesinde barındıran kil, yüzyıllardır insanoğlunun kullandığı, sağlık ve güzellik adına faydalı olan bir üründür. Doğal kil maskesinde cilde göre çeşitleri bulunmaktadır. Bunlara özellikle dikkat etmelisiniz, cilt tipinize göre kullanmanızda fayda var. Kil maskesinin en avantajlı kısmı doğal bir bileşen olmasıdır.

Kil Maskesi Faydaları

 • Kil maskesi cildinizdeki lekeleri çıkarmak için çok faydalıdır.
 • Kil maskesi sayesinde cildiniz canlı bir görünüme kavuşur ve gerginleşir.
 • Cildinizi besler.
 • Kan akışınızı hızlandırır ve hücrelerinizin yenilenmesini sağlar.
 • Cildinizdeki sebum oranını düşürür ve gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur.
 • Alerjik cilt reaksiyonunuz varsa kil maskesi bunu ortadan kaldırır.
 • Cildinizde sivilce ve sivilceleri önleyerek sizi rahatlatır.
 • Gözeneklerinizin tıkanmasını engelleyerek cildinizin yağ yoğunluğundan dolayı sarkmasını da engeller.
 • Güneş yağının olumsuz etkilerini hafifletir.
 • Cildinizde dengeli bir yağ üretiminin gelişmesine fayda sağlar.
 • Cildinizdeki renk dağılımında düzensizlik varsa ona karşı bakım sağlar.
 • Akneye yatkın bir cildiniz varsa bu eğilim ortadan kalkar ve akne oluşumu ciddi şekilde engellenir.
 • Cildinizde ferahlatıcı bir etki sağlar ve cildinizin ideal temizliğine kavuşmasını sağlar.

Yeşil Kil Maskesi

Yağlı ve akneli ciltler için kullanılan yeşil kil maskesi, cilt problemlerinin giderilmesi açısından önemli faydalar sağlar. Yeşil kil sivilce, sivilce ve yağlı cildi temizlemek için uygulanır. Akne oluşumuna uygun cilt üzerinde ciddi olumlu etkiler yaratsa da; Haftada bir düzenli uygulandığında ciltteki sivilceleri giderebilir. Tüm bunların yanı sıra yeşil kil maskesi siyah noktalar için de kullanılmaktadır. Ayrıca siyah noktaların ciltten arındırılmasında mucizevi etkilere sahiptir. Öncelikle yeşil kil maskesini cildinize uygularken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bundan sonra yeşil kil maskesini cildinize uyguladıktan sonra kil çatlamamalıdır. Bu nedenle yüzünüze jest yapmamalısınız. Yeşil kilin yoğun bir şekilde kurumasına izin vermek için sabırla beklemelisiniz.

OKU  KAŞLARI VE KİRPİKLERİ SANTİM SANTİM UZATMAK BU KADAR KOLAY !

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz kil maskesi özellikle sivilce ve sivilce ciltleri için tercih edilen bir tür kil maskesi türüdür. Ayrıca kil maskeleri arasında en çok kullanılan kil maskesidir. Ayrıca beyaz kil maskesi, cilt sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldıran bir fayda sağlar. Beyaz kil maskesinin en önemli özelliği tüm ciltlere uyum sağlayabilmesidir. Akne ve akne tedavisi için birçok güzellik uzmanı tarafından uygulanmaktadır.

Akne için Kil Maskesi

Kil maskelerinin kullanımı daha çok sivilce bakımı için sağlanmaktadır. Sivilceniz varsa önce cilt doktorunuza danışmalısınız. Çünkü cildiniz için doğru karar cilt doktorları tarafından verilecektir. Ayrıca normal kil maskesi ile sivilce benzeri lekeleri kısa sürede giderebilirsiniz.

Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Birçok cilt bakımı uzmanı, siyah noktaların giderilmesinde killerin cilt üzerindeki olumlu etkilerini gözlemlemiştir. Siyah noktalarınız için evde yapabileceğiniz kil maskesi tarifini vereceğiz. Elbette bunu piyasada bulunan maskelerle sağlayabilirsiniz ve seçim tamamen size aittir.

Siyah noktalar için kil maskesi tarifi:

 • 1 çay kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı papatya suyu

Kili papatya suyu ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha önce de belirttiğimiz gibi kilin çatlamaması için yüzünüze hareketler yapmayın. 10 dakika sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Hassas bir cildiniz varsa 10 dakika beklemek yerine maskenizi kurur kurmaz hemen yıkamalısınız. Haftada bir vermiş olduğumuz bu tarifi tekrarlayabilirsiniz. Tabii cildiniz bu ev tarifine karşı hassas olabilir, alternatif olarak yazdık. Profesyonel markaları tercih ediyor ve cilt uzmanlarına ve dermatologlara danışıyorsanız cildiniz için sağlıklı adımlar atmış olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.