Sağlık Olsun

Kekik Suyu ile Nasıl Zayıflanır? Kekik Suyu İle 1 Ayda 7 Kilo

01.04.2020
34.367
Kekik Suyu ile Nasıl Zayıflanır? Kekik Suyu İle 1 Ayda 7 Kilo

Kekik suyu kullanarak zayıflamak inanılmaz bir hızla kilo vermeniz anlamına gelecektir. Kokusu ve baharatlı tadı ile yemeklerde kullanılan kekik, metabolizmayı düzenleme konusunda etkilidir. Bunun yanında kekiğin kullanımı, bu zayıflama çeşidinde direkt olarak gerçekleşmez. Kişinin kekiği direkt olarak tüketmemesi, kekik suyu kullanması gereklidir.

Kekik Suyu Nasıl Yapılır?

Kekik suyu yapmak için izlenecek yol, öncelikle taze kekik kullanımıdır. Geniş bir tencerenin içine 1 bardak su konmalıdır. Küçük bir tencereye de 2- 3 tutam taze nane konmalıdır. Küçük tencere, büyük tencerenin içine oturtulmalı ve büyük tencere ocağa konmalıdır. Büyük tencerenin kapağı tersten kapatılarak kaynamaya bırakılmalıdır. Kaynadıktan sonra kekik suyunuzu içebilirsiniz. Eğer kekik suyu kullanmak zor geliyorsa, kekikten kaynaklanan acı tat nedeniyle içmekte zorlanıyorsanız, kekik suyu içerisine domates ve limon ekleyebilirsiniz. Domates ile de 5 dakika kaynatılan suyu, üzerine limon ekleyerek içebilirsiniz.

Kekik Suyu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Kekik suyu kullanılma miktarı, bir ay ile sınırlandırılmalıdır. En etkili karşımlar arasında bulunan bu su, uzun süreli kullanımda karaciğere zarar verebilir. Ayrıca 1 ay süresince günde en fazla 1 fincan içilmesi tavsiye edilmektedir. Bundan fazla içilmesi, mide hasarına neden olabilmektedir. Fazla miktarda tüketilmesi ülser, reflü gibi mide rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Kekik suyu, genellikle sabah saatlerinde kullanılmalıdır. Aç karnına içilmesi durumunda mide rahatsızlığı gözlenmesi halinde kahvaltı sonrası kullanılması tavsiye edilmektedir. Eğer kekik suyu sabah saatlerinde kullanılamıyorsa, akşam yatmadan yarım saat önce içilmesi daha etkili olacaktır. metabolizma hızının oturması için her gün aynı saatlerde kekik suyunun kullanılması daha mantıklı olacaktır.

OKU  En Hızlı Etki Eden Yağ Yakıcı Kür

Kekik Suyu Faydaları

Kekik Suyu Faydaları

Kekik suyu kullanımına öncelikle 3 kilo verilmesi hedeflenerek başlanmalıdır. Direkt olarak 1 ay aralıksız kullanım, mide hasarına neden olabilir. Bu nedenle 3 kilo verildikten sonra 1 hafta mola verilmelidir. 1 ayda en fazla 7 kilo verilmeli, daha fazla kilo verilmesi durumunda kekik suyu kürünün kullanımına ara verilmelidir.

Kekik Suyunun Etkileri Nelerdir?

Kekik suyunun görevleri, zayıflamanın yanında metabolizma hızlandırma, vücut ısısının artmasıdır. Bağışıklık sistemini kilo verme döneminde güçlendirerek hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Hazımsızlık durumunun yaşanmasını önler ve sindirim sorunlarını engeller. Mide yanması gibi durumların görülme ihtimalini azaltır. Kan akışını düzenler ve kan basıncını dengeler. Antioksidan özelliği sayesinde kişilerin vücudunda biriken toksinlerin atılmasında etkilidir.

Kekik suyu kürü, diyet ve metabolizmaya olan etkisinin yanında cildin güzelleşmesini de sağlamaktadır. Sivilce ve akne oluşumuna karşılık cildin parlaklığını korumasını ve cilt tonunun dengelenmesini sağlayan kekik suyu, saç derisindeki pullanma durumunun da önüne geçer. Banyo sırasında son durulama suyuna karıştırılacak kekik suyu, saçlara parlaklık vermekte ve kuruluk sorununa çözüm bulmaktadır. Kekik suyu kürü, saç dökülmelerini önlemekte ve yeni saç oluşumunu desteklemektedir. Bunun için suyun içilmesinin yanında saçların su ile yıkanması da gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.