Sağlık Olsun

KAŞLARI VE KİRPİKLERİ SANTİM SANTİM UZATMAK BU KADAR KOLAY !

09.04.2020
41.892
KAŞLARI VE KİRPİKLERİ SANTİM SANTİM UZATMAK BU KADAR KOLAY !

Uzamayan kirpik ve kaşlarla her zaman uğraşırız. Farklı yöntemler deneriz ama yinede kirpik ve kaşlarımız uzamaz. Fakat son zamanlarda hint yağının kirpik ve kaşları uzatıp aynı zamanda dolgunluk verdiği görülmektedir. İçerisinde hiç bir şekilde kimyasal madde olmadığı için saçlarada uygulanabiliyor.  Hint yağı sayesinde kaşlarınız, kirpikleriniz ve saçlarınız daha dolgun ve uzun bir görünüme sahip olur.

Hint Yağının Faydaları

Hint yağının en belirgin özelliği içerisinde çok fazla e vitamini bulundurmasıdır. Hint yağı zengin mineralleri içerisinde bulundurduğu için antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Hint yağı aynı zamanda omega-9 yağları ve asitlerini de içerisinde bulundurur.

Hint yağının içerisinde bulunana omega -9 yağasitleri kaşları ve kirpikleri besler. Olandan daha canlı gözükmesini sağlar ve dolgunluk verir. Aynı zamanda doymamış yağları içerisinde bulundurduğu için saçları ciddi bir şekilde besler. Yağda ortaya çıkan risinolik asit, küfleri oluşan zararlı bakterileri ve enfeksiyonları önler. Yani hint yağını vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan yarayı tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızı hint yağı ile besleyebilirsiniz. Hint yağının en dikkat çeken faydası ise lenf akışının hızını arttıracak bir özellliğe sahip olmasıdır.

Vücuda masaj : Baş ağrılarından veya kas ağrılarınızdan kurtulmak için yağı bir kaç damla elinize dökün ve dairesel hareketler uygulayarak ağrıyan bölgeye sürün.

Kaş ve kirpikleri Kalınlaştırıcı Serum: Yatmadan önce hint yağını parmağınıza bir damla damlatın ve kirpik diplerinize ve kaşlarınıza uygulayın.

Malzemeler ve Tarif
20 ml panthenol
15 damla sarımsak yağı
30 ml hint yağı

OKU  Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

İlk olarak 15 damla sarımsak yağını derin bir kasenin içerisine koyunuz. Daha sonra 30 ml hint yağını ve 20 ml panthenolü üstüne ekleyerek güzelce karıştırınız. Hepsi homojen hale gelesiye kadar karıştığında serum kullanılabilecek hale gelmiş demektir.

Hint Yağı’nın Diğer Faydaları

– Vücutta oluşan ağrıları geçirir daha çok baş ağrısında etkisi yüksektir.
– Kırık ve yıpranmış saçları onararak daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşmanızı sağlar.
– Yaz sonrası güneş yanıklarına ve lekelerine iyi gelmektedir.
– Vücutta oluşan enfeksiyonları aynı zamanda kesikleri tedavi eder.
– Sivilce ve siyah noktaların oluşuşumunu engeller.
– Karın bölgesine sürüldüğünde sindirimi kolaylaştırır.
– Regli kasılmalarını en haifife indirir.
– Saçınızda oluşan kepek veya saç dökülmesi gibi durumları engeller.
Hint yağının faydalarından yararlanmak istiyorsanız yukarıda malzemeler ve tarif olarak belirtilen kısmı yapın. Düzenli olarak kullandığınızdan sonra faydalarını net bir şekilde kendinizde göreceksiniz.