Sağlık Olsun

Karantina Günlerinde Kilo Alımını Önlemek İçin Öneriler

01.05.2021
1.021
Karantina Günlerinde Kilo Alımını Önlemek İçin Öneriler

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Diyetisyen Uzmanı Özlem Güleçoğlu, koronavirüsten korunmak için evde kaldığınız süre boyunca psikolojiyi güçlü tutmak için serotonini artıracak bir diyet uygulanabileceğini vurguladı.

Uzman Diyetisyen Özlem Güleçoğlu, tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkileyen yeni tip corona virüsün etkilerinden korunmak için evinden çıkmayan vatandaşlar için yapılabilecek diyetler hakkında bilgi verdi.

Güleçoğlu, koronavirüsten kaçınmak için evde kaldıkları günlerde psikolojik olarak güçlü hissetmenin önemli ve gerekli olduğunu vurguladı. Güleçoğlu, bu süreçte bağışıklık sistemini ve metabolizmayı etkileyen yeme-içme alışkanlıklarının önemine dikkat çekti.

Uzman Diyetisyen Güleçoğlu, bu stresli ve zor günlerde hayata daha olumlu bakabilmek, daha canlı ve enerjik hissetmek için mutluluğun simgesi olan serotoninin artırılması gerektiğini açıkladı. Serotoninin nasıl artırılacağını anlatan Güleçoğlu, “Serotonin hormonu günlük hayatta çok sık duyduğumuz terimlerden biri.

Serotonin, insanlara mutluluk, canlılık ve esenlik hissi veren bir nörotransmiterdir. Bu nedenle mutluluk hormonu olarak bilinir.

Serotonin eksikliğinde kişide depresif, yorgun ve sıkıcı bir ruh hali görülür.

OKU  Tecrübeli Bulaşıkçı Fırın Tepsisi Temizliği İçin Hayatınızı Kolaylaştıracak Tekniği Açıkladı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.