Sağlık Olsun

KANITLANMIŞ BİR YÖNTEM LİMON SUYU İLE SAÇ RENGİNİZİ DOĞAL YOLDAN AÇABİLİRSİNİZ

25.03.2020
14.815
KANITLANMIŞ BİR YÖNTEM LİMON SUYU İLE SAÇ RENGİNİZİ DOĞAL YOLDAN AÇABİLİRSİNİZ

Kozmetik ürünler henüz kullanılmıyorken kadınlar bakımlarını bitkilerle yapıyorlardı. Bugün de doğal yollar cazibesini kaybetmiş sayılmaz. Örneğin saç renginde değişiklik yapmak isteyen ancak kimyasal içerik kullanmaktan da kaçınan hanımlar çareyi doğal yollarda ararlar. Bu yollardan bir tanesi saç rengi açıcı bitkilerden yararlanmaktır. Saç rengini açmak için çoğunlukla papatya bitkisi tercih edilse de limon da iyi bir saç rengi açıcıdır. Limon kullanarak saç türlerine uygun renk açma yöntemleri aşağıda verilmiştir.

Normal Saçlar İçin Limon Suyu İle Saç Rengi Açma işlemi

Limon özellikle kumral saçlarda saçın rengini birkaç ton açmak için kullanılabilir. İki adet limonun suyu sıkılır ve bir litre su ile karıştırılır. Saçlar hiç kuru yer kalmayacak şekilde ıslatılır. Diplerinden başlanarak limonlu su saça sürülür. Sonrasında saçlar güneşte kurutulur. Kuruyan saçlar şampuanla yıkanır. Bu işlem direkt olarak limon suyunun saça sürülmesiyle de yapılabilir ancak bu saçların yıpranmasına sebep olabilir.

Kuru Saçlar İçin Limon Suyu İle Saç Rengi Açma işlemi

Limon suyunu tek başına kullanmak zaten kuru olan saçı iyice kurutacağından renk açma işlemi limon suyunu bir nemlendirici krem veya zeytinyağıyla karıştırarak yapılabilir. 4 adet limonun suyu sıkılır ve ¼ su bardağı nemlendirici krem ya da zeytinyağı ile karıştırılarak saça sürülür. Bir tarakla taranarak tüm saça yayılması sağlanır. Bir iki saat güneşte oturulur. Sonrasında durulanır.

OKU  Saçınızı Aydınlatmanın Doğal Yolları

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limon Suyu İle Saç Rengi Nasıl AçılırUnutulmamalıdır ki çok koyu saçlar için limon suyu ile saç açma yöntemi çok etkili sonuçlar vermeyecektir. Limon özellikle kumral saçlarda saçın rengini birkaç ton açmak için kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk şey; güneşte otururken cilde güneş koruyucu sürmektir. Saçların güzelleşmesini isterken cilde zarar verilmemelidir. Ayrıca saç tipi normal olsa da limonun asidik yapısından dolayı kuruluk meydana gelecektir. Bunu önlemek için öncelikle güneşte çok fazla bekletmemek gerekir. Ayrıca limon suyu ile saç açma işleminden sonra saça zeytinyağı sürerek kaybettiği nem geri kazandırılabilir. Bir de bu renk açma işlemi her gün yapılmamalıdır aksi takdirde saçın doğal yapısı zarar görebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.