Sağlık Olsun

Hızlı Zayıflatan Mucize, Ananas Kabuğu Çayı

09.04.2020
6.366
Hızlı Zayıflatan Mucize, Ananas Kabuğu Çayı

Ananasın iç kabuklarında iki kat fazla bromelanin bulunmaktadır. Sindirime faydası olan bu maddenin selülitleri yok ettiği bilinmektedir. Ödem atmada da faydalı olan bromelanin fazla sıvıların atılmasını sağlamaktadır.

Ananas Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır?

Başta zayıflama olmak üzere birçok konuda sağlığa fayda sağlayan ananas kabuğu çayı yapımı son derece kolaydır. Evinizde kendi başınıza yapabileceğiniz ananas kabuğu çayının etkilerini kısa süre içerisinde görebileceksiniz. Popüler olan bu sağlıklı çayın yapımı için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 1 tane orta boy ananas
  • 3 – 4 dilim zencefil
  • 2 tane çubuk tarçın
  • 1 tane limon

Ananasların yaprakları teker teker kesilerek bol su ile yıkanmalıdır. Daha sonra yukarıdan aşağıya kabukları kesilir. Kabuk ve çekirdekler temizlendikten sonra dilimlenerek tencereye eklenir. Daha sonra tencereye 500 ml su eklenir. Suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir.

Zencefil ve tarçın da karışıma eklenerek kısık ateşte 15 dakika kadar kaynatılır. Bu esnada tencerenin kapağı da kapatılmalıdır. Kaynayan su cam sürahiye süzülür ve ağzı kapatılarak buzdolabına koyulur. Soğuk olan çayı tık karnına tüketebilirsiniz. Tüketme aşamasında içerisine limon ilave edebilirsiniz. Bu karışım günde 3 defa tüketilmelidir.

Selülitleri Yok Eder

Ananasın iç kısmında bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bölgesel ödemler giderilebildiği için selülit sorunu da ortadan kalkmaktadır. Doğrudan tüketilemeyen ananas kabuğunun çayını hazırlayarak selülitlere son verebilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcıdır

Fazla kilolarından yakınan kişiler ananas kabuğu çayı ile kilo problemlerinden kurtulabilirler. Günde iki üç kez tüketebileceğiniz ananas kabuğu çayı ile kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

OKU  BUNU İÇMEYE BAŞLADIKTAN SONRA HİÇ KİLO ALMADIM