Sağlık Olsun

Görüşünüzü Geliştirmek İçin 10 Kanıtlanmış Yöntem

12.12.2020
16.627
Görüşünüzü Geliştirmek İçin 10 Kanıtlanmış Yöntem

Tıbbın temel bir ilkesi, bir kası kullanmazsanız zayıflamasıdır. Tıpkı diğer kaslar gibi, göz kaslarınızı çalıştırmanız ve onları iyi çalışır durumda tutmanız gerekir. Bizler Healthli birlikte bunun için 10 kanıtlanmış yollardan bir seçim koyduk.

1 – Gün içinde gözlerinizi aşırı yormaktan kaçının. 2-3 saatte bir gözlerinizi birkaç dakika kapatın ve huzurun tadını çıkarın .

2 – Bu 16 temel egzersizi göz kaslarınızı çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Bunları her gün belirtilen sırayla yapın

3 – Gözlük takıyorsanız , mümkünse gözlüklerinizi takma süresini azaltın. Onları daha sık çıkarın.

4 – Nazik dairesel hareketlerle gözlerinize masaj yapın . Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi 1’den 6’ya kadar olan noktalar arasında hareket edin.

Gözlerinize bastırmak için orta ve işaret parmaklarınızı kullanın. Eylemleri gerçekleştirirken hafif bir baskı hissetmelisiniz, ancak kesinlikle acı çekmemelisiniz.

5 – Açık havada yürüyüşe çıktığınızda , kendi bacaklarınıza ya da hemen önünüze odaklanmak yerine uzak mesafeye daha sık bakmaya çalışın .

6 – Mümkün olduğunca sık (tercihen her gün) havuç suyu için .

Bu uygulamadan maksimum faydayı elde etmek istiyorsanız üzerine bir veya iki damla zeytinyağı ekleyin. Tadı bozmaz ama havuç suyundaki sağlıklı elementleri daha etkili bir şekilde emmenize yardımcı olur.

7 – Akşam gözleriniz tahriş olursa, normal göz damlaları yerine aloe vera suyu kullanabilirsiniz . Ancak bu doğal ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışın.

8 – Gözlerin yorgun hissettiğinizde ılık su ile yıkayın

9 – Yatmadan önce en az 2 saat bilgisayar, TV veya akıllı telefonun ekranına bakmamaya çalışın.

10 – Gözler için Hint Trataka egzersizini deneyin . Gözlerinizin ve zihninizin odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Açık bir alana yerleştirilmiş küçük sabit bir nesnenin karşısına oturun (örneğin bir mum). Gözlerinizi ve tüm dikkatinizi ona odaklayın. Gözünü kırpmamaya çalış. Zihninizde ve hafızanızda nesnenin sağlam, ayrıntılı bir görüntüsüne sahip olmayı hedeflemelisiniz.

OKU  Tavuk Etini Buzluğa Atıyorsanız Bu Habere Dikkat

Ardından gözlerinizi kapatın ve dikkatinizi kaşlarınızın arasındaki boşluğa odaklayın, nesnenin görüntüsünü olabildiğince uzun süre kafanızda tutmaya çalışın. Bunu yaklaşık 10 dakika yapın.

Egzersizin amacı, gözleriniz yorulmadan önce bir şeyin net bir görüntüsünü elde etmektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.