Sağlık Olsun

Göbek ve Basen Eriten Elma Sirkeli Yoğurt Kürü

08.04.2020
8.332
Göbek ve Basen Eriten Elma Sirkeli Yoğurt Kürü

Elma sirkeli yoğurt kürü, basen ve göbek bölgesinin yanı sıra bel bölgesinde bulunan sarkma ve simit görünümünde de etkilidir. 1 ayda 20 kilograma kadar zayıflatabilen bu kür, sadece elma sirkesi, yoğurt ve pul biber kullanılarak yapılmaktadır.

Elma Sirkeli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Elma sirkeli yoğurt kürünün yapılışı için 3 yemek kaşığı az yağlı ya da yağsız yoğurt kullanılmaktadır. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı pul biber, yoğurda eklenir. Güzelce karıştırıldıktan sonra tüketilecek bu kür, 15 gün boyunca düzenli olarak akşam yatmadan yarım saat önce kullanılmalıdır.

Kürün daha uzun süre ve daha fazla miktarda tüketilmesi, içerisinde bulunan elma sirkesi nedeniyle sakıncalı olabilir. Elma sirkesinin içeriğindeki asidik bileşenler, midede asidik ortamın artmasına, mide hasarına neden olabilmektedir. Ayrıca aşırı açlık durumunda asidik bileşenler, midede ağrı ve gaz oluşumuna neden olabilmektedir.

Göbek Basen Eriten Kür

Elma Sirkeli Yoğurt Kürü Ne İşe Yarar?

Sirkeli yoğurt kürünün işlevi, yağ eritmek ve metabolizmayı hızlandırmaktır. Elma sirkesi, asidik içeriği sayesinde kişide yemek yeme isteğini azaltır. Bunun yanında kürün görevini tam anlamıyla yapması için gerçek elma sirkesi kullanılması gerekmektedir. marketlerden alınan elma sirkelerinde bulunan tatlandırıcı ve kimyasallar,metabolizmaya zarar da verebilmektedir. Bunun yanında tatlandırıcılardan kaynaklanan ek kimyasallar, şeker etkisi de yapabilmektedir. Bu nedenle bedene giren şeker, direkt olarak depolanır. Elma sirkesi eğer böyle bir içeriğe sahipse, vücudun su toplamasına ve ödem oluşmasına neden olur. dolayısıyla elma sirkeli yoğurt küründe kesinlikle doğal elma sirkesi kullanılmalıdır.

OKU  10 Dakikada Göbek ve Kollardaki Fazlalıklardan Kurtulun

Ayrıca kürün içerisinde bulunan yoğurt, midenin rahatlamasına yardımcı olacaktır. elma sirkesinin sahip olduğu sert asit, yoğurt sayesinde kesilmekte ve mideye zarar veren etkisi azalmaktadır. Ayrıca hem düşük kalorili hem besleyici bir madde olan yoğurt, kür içerisinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirme ve tokluk hissi verme görevi üstlenmektedir. Pul biber ise metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Elma Sirkeli Yoğurt Kürü Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır?

Elma sirkeli yoğurt kürünün kullanılmaması gereken durumlar, mide rahatsızlıkları durumudur. Kişinin ülser ya da gastrit gibi sorunlar yaşaması, aynı zamanda daha önce mide kanaması yaşanmış olması gibi durumlar, bu kürün yapılmasında engel teşkil eder. kişinin uyku problemi varsa da kür uygulanmamalıdır.

Uyku sorunları, mide asidini arttırır. Uykusuzluk yaşayan kişinin mide suyu artar ve asidik ortam meydana gelir. Bu ortama eklenen elma sirkeli yoğurt kürü, mide kanamasına ve midede yaraya neden olabilir. Kişi, yatmadan en erken 3 saat önce yemek yememişse bu kürü uygulamamalıdır. Mide, kür içildiğinde tamamen boş olmamalıdır.