Sağlık Olsun

Evde Manikür Nasıl Yapılır

01.04.2020
3.904
Evde Manikür Nasıl Yapılır

Gün içerisinde hemen hemen her işlem için ellerimizi kullanırız ve bazı ameliyatları yaparken de ellerimize ve tırnaklarımıza zarar veririz. Cildimiz kurur ve tırnaklarımız yıpranır, bu yüzden bakımlı olsak bile ellerimizin ihmali hemen göze çarpar.

Ellerimize güzellik katmak için haftada bir veya 15 günde bir manikür uygulamalıyız. Bunu kendimiz güzel salonlarda veya evde yapabiliriz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Bugün evde nasıl manikür yapılacağı ve manikür hakkında bilmeniz gerekenler hakkında konuşacağız. Tırnaklarınızın bakımını yaparken bu önerilere dikkat etmelisiniz.

Sık sık manikür yaptırmak da faydalıdır. Evde manikür yapmak için önce tırnaklarınızı istediğiniz büyüklükte kesebilir, ardından bir tırnak törpüsü yardımıyla tırnaklarınıza şekil verebilirsiniz. Ardından, ölü derinizi bir manikür sopası ile temizlemeniz gerekir.

Evde Manikür

Evde Manikür

İlk kase suya birkaç damla antibakteriyel sabun ve bir çorba kaşığı limon suyu karıştırın. Limon suyunun parlatıcı etkisi vardır, yani tırnakların sararmasının kaybolmasını sağlar. Bu nedenle bu karışımı manikür için kullanmakta fayda var. Daha sonra ellerinizi hazırladığınız manikür suyuna yaklaşık 3 – 5 dakika bekletmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra ellerinizi bir havluyla kurulayın ve tırnak etlerinizi bir et makası yardımıyla kesin.

Tırnak etlerinizi çıkarırken çok derine gitmeyin, çünkü tırnak etleriniz önceki tedaviden sonra yumuşamış olabilir, çünkü hasar ve kesikler olabilir. Bu işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey ellerinize alkol veya kolonya sürmektir. Bu işlemden sonra tırnaklarınızın yüzeyini yumuşak bir törpü ile eğeleyerek onlara cila ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Son ve en önemli adım ellerinizi nemlendirmektir. Bunun için herhangi bir nemlendirici kullanabilir ya da cildinizi birkaç damla zeytinyağı ile besleyebilirsiniz. Ve böylece evde kolayca manikür yaptırabilirsiniz. Aynı işlemi ayak tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Manikür ve pedikür işleminden sonra dikkat etmeniz gereken önemli bir konu varsa sağlığınız için lütfen kullandığınız malzemeleri alkol veya kolonya yardımı ile temizleyiniz.

OKU  YANAKLARINIZDAKİ YAŞLANMA ETKİLERİNİ YOK EDECEK 4 ÖNERİ !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.