Sağlık Olsun

En Hızlı Yağ Yakan Su

09.04.2020
69.593
En Hızlı Yağ Yakan Su

Yeni bir yöntem denemeye ne dersiniz ? Mesela zencefil suyu. Zencefil adalelerde oluşan irini azaltma özelliği vardır. Yapılan araştırma sonucu her gün zencefil tüketen egzersiz yaptıktan sonra daha az ağrı yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

Gingerol beden ağırlığının farklılığına olan etkilerini inceleyen çalışma yapılmıştır. Vücudunuza zencefil desteği yaparsanız beden ağırlığını insülini ve glukoz seviyelerini eksilterek obeziteyi engelleyebiliyorsunuz.

Zencefil sadece kilo vermenize yardımcı değil sağlıklı başka etkileride vardır. Mideniz bulanıyorsa zencefil desteği dokunur.

Zencefil suyunun vücuda olan yararını sağlıkpaylaşımları olarak sizlere sunuyoruz.

İrin Sökücü Etkisi

Zencefilin irin sökme etkisi büyüktür. Zencefil suyu eklem şişliğini ağrıyı ve irini azaltmaya yardım eder. Bir üniversite araştırmasında zencefil desteği almak egzersiz ağrılarını %25 oranda eksilttiği görülmüştür.

Regl Ağrılarını Hafifletir

Sürekli regl sızısı sürükleyen bayanlar için en büyük dayanakçılardan biri de zencefildir. Yapılan bir araştırmaya göre zencefil regl sızılarını eksiltmede Ibuprofen ve mefenamik asit kadar tesirli oluyor. Aynı zamanda zencefilin regl sızılarının yoğunluk müddetini de eksilttiği görülmüştür.

OKU  Göbek Bölgesini Eriten ve Beldeki Yağları Yakan Sağlıklı ve Faydalı Bir Kür

Zencefil Suyunun Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil
  • 1 tane salatalık
  • 1 adet limon
  • 1 lime
  • 1-2 nane yaprağı
  • 700 ml kadar su

Hazırlanışı

Salatalığı soyup dilimleyin Limon zencefil ve lime da aynı şekilde dilimleyin. 2 lt suya nane yaprakları ile beraber koyun. Gece boyunca buzdolabında bekletin. Her gün 3 bardak sabahları aç karnına özellikle yemeklerden önce içiniz.

Zararları

Bütün bitkiler ve ek yiyecekler gibi bunuda tüketmeden önce bilgi sahibi olmalısınız. Zencefilin yan etkisinin çok az olduğu görülsede mide fesadı, hazımsızlık, ağız yanması, mide yanması gibi yan etkileri görülmüştür. Günde 4 gramdan fazla zencefil tüketmeyin.