Sağlık Olsun

Doğal Taşların Kullanım Alanları Doğal Taş Faydaları Neler

01.04.2020
4.057
Doğal Taşların Kullanım Alanları Doğal Taş Faydaları Neler

Doğal taşların kullanım alanları genellikle vücut enerjisini düzenlemek ve ruhun daha pozitif duygular içerisinde olmasını sağlamaktır. Doğal taşlar, içerdikleri doğa enerjisi ve mineraller sayesinde bulunduğu ortamda ve dokunduğu bedende değişikliklere neden olmaktadır. renkleri, enerjileri ve içerikleri ile farklı özelliklere sahip bu taşlar, kozmik enerji ile kurdukları bağlar sayesinde dileklerin gerçekleşmesinden negatifliğin atılmasına kadar tüm alanlarda etkilidir.

Akik Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Akik Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Akik Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Akik taşının kullanımı, metabolizmanın çalışmadığı durumlarda özellikle tercih edilmektedir. Gerginliğin azaltılmasında etkili olan bu taş, ruhsal rahatlığı da beraberinde getirmesi ile bilinir. Kişinin kolye olarak akik taşı taşıması durumunda cilde ve kemiklere etki ettiği de bilinmektedir. Kişinin kemiklerini güçlendirdiği düşünülen bu taş, aynı zamanda kişide biriken stres kaynaklı negatif enerjiyi çekmekte, ruhsal rahatlama sağlamaktadır. Cilde iyi gelen bu taş, sivilceleri önlemekte ve akne oluşumu engellemektedir. Renkleri genellikle kahverengi tonlarında olan bu taş, kolye ya da bileklik şeklinde taşınabilmektedir. Bunun yanında eklem ağrısı çeken kişilerin taşı halhal olarak takması da ağrıların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Mercan Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Mercan Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Mercan Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Mercan taşının kullanımı, kalp hastalarına ve dalaklarında problem olanlara tavsiye edilir. Taş, nefes alma güçlüğü çeken kişilerin kullanması durumunda nefesi açmaktadır. Akciğerlerde ve kalpte etkili olan taş, kalp ritmi bozukluklarında kullanılmaktadır. Ritim bozukluklarında cevşen gibi taşınması halinde kalp üzerinde etkisi bulunan taş, aynı zamanda direkt temas halinde cilde güzellik vermektedir. Damar yollarında gerçekleşen tıkanmalar ve damar yolu daralmalarında kullanılabilecek taş, ruhu ferahlatmaktadır. Solunumu güçlendiren taş, huzur vermekte ve sağlıklı bir uyku sağlamaktadır. Nefes darlığından kaynaklanan uyku bozukluklarında etkili doğal taş, bu özelliğini yastık altına konduğunda göstermektedir. Taşın rengi pembe ve kırmızı tonlarındadır.

OKU  Baş Ağrısına Göre Ne Hastalığın Olduğunu Anla

Ametist Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Ametist Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Ametist Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Ametist taşının kullanım alanları rahatlama ihtiyacı ve zindelik arayışıdır. Taş, negatif enerjiyi çekme özelliğine sahiptir. Uyku durumunun değişmemesi halinde, gün içinde daha zinde bir zihin için kullanılan taş, ruhsal anlamda olumsuz enerjiden korunmak isteyenler için kullanımdadır. Genellikle bileklik olarak kullanılan taş, mor ve mavi renk tonlarına sahiptir. Taş, pırlanta ve gümüşle birlikte kullanıldığında güçlü bir hava taşımaktadır.

Kuvars Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Kuvars Taşı Kullanım Alanı ve Faydaları

Kuvars Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Kuvars taşının kullanımı, takılardan çok dekorasyonda etkilidir. Kendi içerisinde iri kristalli ve kriptokristalen olmak üzere iki özelliğe ayrılan bu taş, çok büyük parçalar halinde odaların masa üzerlerinde kullanılmaktadır. Kuvars taşı, beyinde bulunan dalgaları düzenlemekte ve çalışma odalarının hareketliliğini sağlamaktadır. Genellikle çalışma alanlarında, ofislerde ve öğrenci odalarında kullanılan bu doğal taş, kişinin üzerindeki uyku halini dağıtma özelliğine sahiptir. Suçluluk, kıskançlık ve korku duygularını sıklıkla yaşayan kişilerin, zihinsel süreçlerinde gereksiz bir başarısızlık yaşayanların bu taşı çalışma alanlarında bulundurması önerilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.