Sağlık Olsun

Cilt Lekelerinden Doğal Yolla Kurtulmak İçin 7 Uzman İpucu

15.01.2021
3.460
Cilt Lekelerinden Doğal Yolla Kurtulmak İçin 7 Uzman İpucu

Aşırı melanin üretimi, hiperpigmentasyonun yaygın bir nedenidir . Bu, hormon seviyeniz değiştiğinde güneşe maruz kaldıktan veya hamilelikten sonra olabilir. Bu yüzden karanlık noktalardan kurtulmak istiyorsan zor olabilir.

Profesyonel ipuçlarını kontrol ettikten ve doğal pigmentasyonu azaltmak ve cildi parlayan nasıl alabilirim sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1. Kırmızı soğanı uygulayın

Kırmızı soğan beyazlatma ajanı olarak kullanılabilir. Bir çalışma , bu sebzenin aşırı pigmentasyona neden olan hücre hareketlerini engelleyebileceğini gösterdi .

Temel olarak, yüzünüzdeki koyu lekelerin daha az görünür olmasını istiyorsanız, soğan iyi bir ev ilacı olabilir. Kullanmanın basit bir yolu var.

Kırmızı bir soğan alın ve mümkün olduğunca küçük küpler halinde doğrayın.
İnce doğranmış soğanı boş bir çay poşetine ekleyin.
Şimdi torbayı hiperpigmentasyon alanına uygulayın. Soğan suyunu cildinize 10 dakika bekletin.

  1. Yoğurt veya süt uygulayın

Bilim adamları , laktik asidin hiperpigmentasyon dahil cilt sorunlarına yardımcı olmak için iyi bir kimyasal soyma olabileceğini öne sürüyorlar. Bu amaçlar için özel bir maske almaya gerek yoktur. Sadece organik yoğurt veya süt kullanabilirsiniz.

Bunları doğrudan pigmentli bölgeye uygulayın. Bir seçenek olarak, bir pamuğu süte batırın ve yüzünüze uygulayın. Sadece birkaç dakika bekletin ve sonra durulayın.
Nemlendirici uygulayın. Bu prosedürü örneğin sabah ve yatmadan önce olduğu gibi günde 2 kez tekrarlayın .

  1. Dut yapraklarını veya özlerini uygulayın

Dut yaprakları ve özleri ayrıca pigmentasyonu doğal olarak tedavi edebilir ve aşırı melanine neden olan faktörleri bloke edebilir.

Kurutulmuş dut yapraklarını ıslatın ve ardından her gün cilde uygulayın. Tutarlılık , zamanla bazı sonuçlar sağlayabilir.

  1. Aloe vera uygulayın

Aloe vera , cilt için birçok sağlık yararına sahiptir ve bunlardan biri, aloesin veya aloin adı verilen aktif bileşeni nedeniyle zamanla pigmentasyonu azaltmayı içerir .

OKU  Her Hafta 1 Defa Cildinize Uygulamanız Gereken Yoğurtlu Cilt Maskeleri

Her gün aloe vera kremi veya jeli uygulayın ve kısa bir süre sonra olumlu bir sonuç fark edeceksiniz.

  1. Elma sirkesi uygulayın

Bilim adamları, elma sirkesinin cildi aydınlatan asetik asit sayesinde hiperpigmentasyonla savaşmaya yardımcı olabileceğini söylüyor . Aynı zamanda hücreleri koruyan bir antioksidan görevi görür . Ancak başka cilt sorunlarınız varsa dikkatli olun.

1’e 1 oranında elma sirkesi ve temiz suyu karıştırın
Koyu lekeli bölgelere uygulayın ve 2-3 dakika bekletin.
Şimdi ılık suyla durulayın.
Günde iki kez tekrarlayın.

  1. Cıva içeren cilt beyazlatıcılardan kaçının

Cildinize ne uyguladığınız konusunda çok dikkatli olmalısınız. Bazı beyazlatıcı kremler veya maskeler size zarar verebilir. Malzemeleri kontrol edin. Listede cıva görürseniz , bu güzellik ürünlerinden kaçının çünkü ince ve kırılgan bir cilde veya kalıcı renk değişikliğine neden olabilirler .

  1. C Vitamini yönünden zengin diyetler seçin

Dermatologlar , hiperpigmentasyonu başarılı bir şekilde tedavi etmek için vücudunuza içten ve dıştan bakmanız gerektiği konusunda uyarıyorlar. Sadece kremlere ve maskelere değil, tükettiğiniz şeylere de dikkat edin. C vitamini , sağlıklı ve kusursuz bir cilt için çok önemlidir. Süreci hızlandırmak istiyorsanız, bu vitamin açısından en zengin olduğu için ekşi lahana ile devam edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.