Sağlık Olsun

Beyine Zarar Veren Gıdalar

17.04.2021
1.179
Beyine Zarar Veren Gıdalar

Tükettiğimiz gıdanın size ne kadar fayda sağlayacağını biliyor musunuz? ya da ne kadar zararlı olduğunu biliyor musun? Sizin için günlük hayatta yediğimiz veya içtiğimiz yiyeceklerin IQ seviyemizi nasıl düşürdüğünü ve beynimiz için ne kadar zararlı olabileceğini araştırdık ve listeledik. İşte sizler için derlediğimiz insan beynine zarar veren 5 besin;

Şeker

Tabii ki, meyve ve nişastadan elde edilen şekerler doğaldır ve zararlı değildir. Ancak fabrikada işlenip satılan ve tüketilen şekerler insan beynine oldukça zarar vermektedir. Doğal olmayan şeker olan Rafina şekerinin kaloriler dışında insan vücudu üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Rafine şeker, zeka geriliği, unutkanlık, hafıza yetersizliği ve öğrenmede güçlük gibi etkileri beraberinde getirir.

Mikrodalgada patlamış mısır

Genel olarak, film izlerken tükettiğimiz mikrodalgada pişirilmiş patlamış mısır yerseniz, beyninize büyük zarar veriyorsunuz demektir. Bugün işlenen her yiyecek, büyük olasılıkla zararlı yiyecekler kategorisindedir. Toksik ve kimyasallar içeren hazır patlamış mısırda işlenmiş bir besindir. Ayrıca patlamış mısır mikrodalgada pişirilip pişirildiğinde içinde küçük bir besin kaynağı varsa onu öldürürsünüz. Patlamış mısır ayrıca beyaz kan hücrelerinin artmasına ve zihinsel geriliğe yol açabilir.

Fruktoz

Tabii ki meyvede bulunan fruktoz şekeri zararlı değildir. Ancak hazır ve işlenmiş olan fruktoz şekeri insan sağlığına oldukça zararlıdır. Çok sayıda tüketilen hazır fruktoz şekerinin obezite ve şeker hastalığına yol açabileceği biliniyor. Bilim adamları tarafından 2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre hazır ve fruktoz ve glikoz şekeri insan beynine büyük zarar veriyor.

İşlenmiş Gıdalar

Günümüzde hizmete giren işlenmiş gıdalar, son derece zararlı kimyasallar içermektedir. İşlenmiş gıdalar aynı zamanda ruhsal ve ruhsal bozukluklara neden olan hastalıkları da beraberinde getirir. 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, yağlı işlenmiş besinler beyindeki hipotalamusa bile zarar verebilir.

OKU  Meyve ve Sebzeler Hangi Yöntemle Nasıl Yıkanmalı?

Çipler ve Çerezler

Kurabiye ve cipsler neredeyse hiç yararlı besin içermez. Aşırı gereksiz kalori içermesinin yanı sıra rafine şeker içerirler. Rafine şekerin ne kadar zararlı olduğunu bir önceki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Şeker seven bir yapıya sahipseniz bu tür gıdalardan değil doğal meyvelerden şeker alabilirsiniz. Üstelik daha lezzetli ve daha sağlıklı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.