Sağlık Olsun

BAĞIRSAKLARINIZI DÜZENLEYECEK HARİKA KARIŞIM ! 3 HAFTADA 10 KİLO ATIK KAYBEDİN !

09.04.2020
3.807
BAĞIRSAKLARINIZI DÜZENLEYECEK HARİKA KARIŞIM ! 3 HAFTADA 10 KİLO ATIK KAYBEDİN !

Keten tohumunun kanseri önlediğini bir süredir biliyoruz zaten. İçeriğindeki bol miktarda omega-3 yağ asidi sayesinde östrojen hormonunu uyarıyor ve bu hormonun akışını bloke edebiliyor. Bunların yanı sıra keten tohumu kan basıncını ve atardamar fonksiyonlarını da düzenliyor ki yağ, kalsiyum ve enerji metabolizmasını da beraberinde dengeliyor. Evdeki malzemelerle şifa bulmanın en etkili yöntemlerinden biridir keten tohumu tüketmek.

Keten tohumunu doğanın bahşettiği diğer muhteşem gıdalar gibi başucu besinimiz yapmamızın bir diğer sebebi de kilo vermeye, kolesterolümüzü düşürmeye ve kabızlığı engellemeye yarayan diyet lifleri içermesidir. Diyet lifi içeren tahıllar arasında bir numaralı besindir. Öğlen ve akşam yemeklerinde tükettiğimiz salatalara bir iki yemek kaşığı keten tohumu konması tavsiye edilir.

Keten Tohumu Sindirim Sorunlarına Son Verecek

Kabızlık, gaz sancıları, kontrolsüz kilo artışı, cilt ve tırnaklarınızda sağlıksızlık sorunları yaşıyorsanız bağırsaklarınız size bir işaret gönderiyor demektir. Kimyasal içerikleriyle karaciğerinizi yoracak ilaçlar kullanmadan ya da bıçak altına yatmadan evdeki malzemeler ve doğal yöntemlerle bağırsaklarınızı temizleyeceğiniz etkili bir karışım tarifimiz var. Bu karışım sadece bağırsaklarınıza değil genel olarak vücudunuza iyi gelecek, detoks etkisi yapacak. Bu karışımı 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde kahvaltı yerine tüketirseniz bağırsaklarınızın doğal florası tazelenecek ve temizlenecek.

OKU  1 Haftada Tüm Kemik ve Eklem Ağrılarını Yok Eden Doğal Kür

1. Hafta: 1 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
2. Hafta: 2 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
3. Hafta: 3 yemek kaşığı keten tohumu ve 150 ml. Kefir

Keten tohumunu un halinde de kullanabilirsiniz, tohum halinde de kullanabilirsiniz. Elinizde unu yoksa tohumları biraz ezip ufalayarak parçalayabilirsiniz. Her sabah tüketeceğiniz bu karışım şişkinliklerinizi, kabızlığınızı ve bilimum bağırsak sorunlarınızı hayatınızdan çıkaracak. Karışımın etkisini gün içinde bol su içerek ve sebze meyve yiyerek arttırabilirsiniz.