Sağlık Olsun

1 Yıl Boyunca Zerdeçal Suyu İçti

01.04.2020
7.627
1 Yıl Boyunca Zerdeçal Suyu İçti

Zerdeçal giderek daha popüler bir baharattır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Yüksek besin değeri ve güçlü antioksidanı ile zerdeçal, yaşlanmayı geciktirici ve antiinflamatuar özelliklerinden dolayı mucizevi sağlık yararlarına sahiptir. Zerdeçalın aktif bileşeni olan kürkümin (zerdeçal sarısı) sayısız faydaya sahiptir ve 7.000’den fazla bilimsel makale bunu desteklemektedir. Bu yüzden zerdeçal suyu içebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir.

İşte İngiltere’nin Bristol şehrinden bir kadının müthiş hikayesi. 12 ay boyunca zerdeçal suyu içen kadın, sağlık açısından inanılmaz faydalar gördü.

Zerdeçal Suyu Nasıl Hazırlanır

1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve bir tutam karabiber ekleyin ve iyice karıştırın. Su sıcakken için.

Zerdeçal Suyunun Faydaları

Kalp sağlığına iyi gelir

Zerdeçalın ana bileşeni olan furumin, kan damarlarındaki plakları temizler ve kan pıhtılarının oluşumunu engeller.

Japonya Niigata Üniversitesi Eczacılık ve Uygulamalı Yaşam Bilimleri Fakültesi’nden uzmanlar tarafından yürütülen ve Biological and Pharmaceutical Bulletin dergisinde yayınlanan 2011 tarihli bir çalışmada, 3 hafta boyunca zerdeçal tüketen erkek farelerin kalp sağlığında iyileşme görüldü.

Tip 2 Diyabet’i iyileştirir

2009 yılında Auburn Üniversitesi’nde yapılan ve Biyokimya ve Biyofiziksel Araştırma İletişimi dergisinde yayınlanan bir çalışmada, bu baharatın diyabet tedavisinde büyük faydaları olduğu gösterilmiştir.

Vücudun alkali (baz) dengesini sağlar

Zerdeçal oldukça baziktir ve kanser yalnızca asidik bir ortamda oluşur.

Beyninizi korur

Bilim adamlarına göre, düşük seviyeli büyüme hormonu Beyin Kaynaklı Nörotrofik Faktör genellikle Alzheimer hastalığı ve demans ile ilişkilidir. Ayrıca furuminin bu hormon seviyesini düzenlediği ve böylelikle yaşlanmaya bağlı beyin fonksiyonlarının ve beyin hastalıklarının azalmasını engellediği bilinmektedir.

Enflamasyonu Önler

Enflamasyon, birçok hastalığın ana nedenidir. Kurkumin, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve bu nedenle enflamasyonla etkili bir şekilde savaşır ve organizmayı korur.

OKU  Tırnak Yiyenler DİKKAT! Nedenini Duyunca Şok Olacaksınız!

Kanser İlacı Özellikleri

Kurkumin güçlü bir antioksidan olduğundan ve antioksidanlar hücrelerin hasar görmesini engellediğinden, kanseri başarıyla önler.

Eklem iltihabı belirtilerini azaltır

2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre furumin, etkili bir non-steroidal anti-inflamatuar ilaçtır ve hatta antiinflamatuar ve ağrı giderici ilaçlardan daha etkilidir.

Sindirime iyi gelir

Düzenli olarak zerdeçal tüketiminin sindirim sistemi için faydalıdır

Karaciğeri korur

Safra kesesinin düzgün çalışmasına yardımcı olur, karaciğeri toksinlerin zararlı etkilerinden korur ve karaciğer hücrelerinin etkili bir şekilde yenilenmesini sağlar.

Yaşlanmayı yavaşlatır ve uzun bir ömür yaşamanıza katkı sağlar

Kürkümin, serbest radikallerle çok iyi savaşır ve iltihaplanmayı önleyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.