Sağlık Olsun

1 Haftada Tüm Kemik ve Eklem Ağrılarını Yok Eden Doğal Kür

28.11.2020
34.275
1 Haftada Tüm Kemik ve Eklem Ağrılarını Yok Eden Doğal Kür

Eklemler ve kemikler, zamanla aşınmaya ve yırtılmaya en yatkın uzuvlardır. Yürümek, egzersiz yapmak veya merdiven çıkmak gibi basit günlük aktiviteler bile büyük diz ağrısına neden olabilir ve dünya çapında milyonlarca insan bu tür ayrılıkları günde en az bir kez yaşar. Bu sağlık sorunlarının neden olduğu ağrıları giderecek ve bağ dokularınızı canlandıracak tarifleri mutlaka takip edin.

Kemikleri, Eklemleri ve Tendonları Güçlendirmek için 1 Numaralı Doğal Tarif

Kemik, tendon ve eklemlerdeki ağrıyı hafifletmek için evde uygulayabileceğiniz 2 doğal tedavimiz var. Bu tarifler için ihtiyacınız olan malzemeler basit ve elde edilebilir.

Malzeme:

Çeyrek fincan soğuk su
150 gram sığır jelatini

Hazırlık ve Uygulama:

İlk doğal kür için ihtiyacınız olan tek şey 150 gram sığır jelatini. Mağazalardan dana jöle satın alabilirsiniz. Yatmadan önceki akşam, iki yemek kaşığı jelatini çeyrek fincan soğuk suyla karıştırın.

Karışımı bir gece dinlendirin. Buzdolabınızda saklamayın. Jelatin su ile birleşince jöleye dönüşür. Ertesi sabah taze meyve suyu, süt, yoğurt veya çay ekleyerek jöleyi için.

Jelatin boyun, sırt, eklemler ve bacaklardaki ağrıyı tedavi etmeye yardımcı olur.
Jelatin eklem ağrısı, sırt ağrısı, ayak ve boyun ağrılarında yardımcı olur ve 7 günlük tedaviden sonra ağrılar önemli ölçüde kaybolur. Bu yöntemi en fazla bir ay uyguladıktan sonra altı ay ara verildikten sonra bir ay daha uygulayın. Bu, eklemlerin doğal yağlanmasını geri kazandıracaktır.

Jelatin eklemleriniz için neden bu kadar iyi?

Jelatin, yüksek kaliteli bir ev ilacı olarak kabul edilir ve vücut için çeşitli faydaları vardır. Jelatinin bazı faydalarını listeledik:

 • Metabolizmayı hızlandırır,
 • Cildi iyileştirir,
 • Osteoporoz ve osteoartriti önlemeye yardımcı olur,
 • Jelatin eklemleri ve kalp kasını güçlendirir,
 • Saç ve cilt yapısını güçlendirir,
 • Displaziyi tedavi etmeye yardımcı olur.
 • Zihinsel yetenekleri geliştirir,
 • Esnekliği artırır, bağları ve tendonları güçlendirir,
OKU  Muz ve Bal İle Öksürüğe Son

Bu doğal tedavi 7 gün içinde kaslarınızdaki ağrı ve sertliğinizi giderecektir. Durumunuz bir ay içinde önemli ölçüde iyileşecek ve ağrınız tamamen geçecektir.

Kemikleri ve Tendonları Güçlendirmek İçin 2. Doğal Tedavi Tarifi

Zamanla vücuttaki dizler ve eklemler esnekliğini kaybederek ağrıya neden olur. Bu ikinci doğal tedavi tarifi ile bir hafta gibi kısa bir sürede eklemlerinizdeki iltihap ve ağrıyı ortadan kaldıracaksınız.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • İstediğin kadar buz,
 • 30 gram kurutulmuş papaya (140 gram taze kullanılabilir),
 • 1 muz,
 • 200 gr. badem sütü,

Hazırlanması:

Seçtiğiniz muz ve papayanın çok olgun olmadığından emin olun. Muz ve papayayı soyduktan sonra küçük dilimler halinde kesin. Daha sonra blendere koyun ve homojen hale gelene kadar karıştırın. Sonra bal ve buz ekleyin.

Uygulama:

Haftada 3 kez kahvaltıdan önce bir bardak karışım için. Sadece bir hafta sonra çok daha iyi hissedeceksiniz.

Badem sütü, kalsiyum ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Papaya ise vücudunuzdaki toksinleri temizler ve ayrıca vücuttaki hasarlı dokuları onarmak için kullanılan A, B6 ve C vitaminlerini içerir.

Güne bu harika karışımla başladığınızda tüm kemik ve diz problemlerinizde rahatlama hissedeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.