Sağlık Olsun

1 Hafta İçinde Vücudunuzdaki Tüm Siğillerden Kurtulun

28.11.2020
2.960
1 Hafta İçinde Vücudunuzdaki Tüm Siğillerden Kurtulun

Siğiller el ve ayak bölgesinde çok fazla görülür. Bunun nedeni ise HPV virüsünden gelmesidir. HPV, tehlikeli değildir fakat yayılma yapar ve bulaşıcı etkisi vardır. Siğillerin oluşumuna neden olan birçok etken vardır ve vücudun farklı yerlerinde ortaya da çıkabilir. Dokunma ile bulaşır ve aynı zamanda ortak kullanım alanı olan eşyalardan ve nemli yerden de geçer.

İncir Sütü ile Siğil Tedavisi

Pahalı tıbbi tedaviler için para ödemeye veya siğil ameliyatına gitmeye gerek yoktur. Doğanın her şey için bir çözümü vardır. Sorunlarınız viral siğillerse, size yardımcı olabilecek bazı şifalı bitkiler vardır. Bu bitkilerden biri incir.

İncirin süt ürettiğini biliyor muydunuz?

Bir incir dalını veya yaprağını kırdığınızda damlayan bir sıvı görürsünüz. Bu “süt” çok yapışkandır ve kuruduğunda tutkal gibi olur. Aslında incir ağacından elde edilen bir reçine türüdür. İncir sütü, siğiller için harika bir çare. Peki siğillerin tedavisinde incir sütü nasıl kullanılır?

Siğil tedavisi için incir sütü uygulaması:

Taze incir yaprağını kırın ve kuruması için sütü siğilin üzerine koyun. Bu yöntemi en az bir hafta uygulayın. Siğillerin yandığını hissedene kadar tekrarlayın. Sonra bir hafta ara verin. İlk başta, hafif karıncalanma dışında herhangi bir etki fark etmeyebilirsiniz. İncir sütü yavaş yavaş siğilleri yakmaya başlar. Birkaç gün sonra siğiller düşüp tamamen kaybolana kadar kararır.

İncir sütü hangi bölgelere siğillere uygulanabilir?

İncir sütü uygulaması ile parmaklarınız, elleriniz, boynunuz, kulaklarınız, ayaklarınız ve vücudunuzun diğer bölgelerindeki siğilleri yok edebilirsiniz.

Göz çevresi gibi özellikle yüzdeki hassas bölgelerde süt kullanılması tavsiye edilmez.Kullanım durumunda bazı noktalar veya morluklar görülebilir. Özel bölgede çıkan siğillerin bu şekilde tedavi edilmesi uygun değildir.

Cilt Siğilleri İçin Doğal Tedavi İpuçları

Siğilleri azaltmak için doğal ipuçları:

OKU  Nasır İçin Tedavi Yöntemleri

Bant uygulaması; Sadece siğili örtecek kadar bant kesin ve siğile yapıştırın ve 6 gün orada bırakın. Bandı çıkarmadan önce, alanı birkaç dakika suda bekletin ve ardından bandı çıkarın. Bölgeden ölü hücreleri çıkarmak için bir kağıt havlu veya süngertaşı kullanın. Siğili gece boyunca dışarıda bırakın ve sabah tekrar dokunun. Tamamen kaybolana kadar işlemi tekrarlayın.

C vitamini; C vitamini içeren meyve ve sebzeleri ezerek veya suyunu çıkararak karıştırın ve siğilin üzerine sürün. Alanı bir bandaj veya bantla kapatın. Tabletler çok asidik olduğu için virüsle savaşırken siğillerin de yok edilmesine yardımcı olurlar.

Sarımsak; Ezilmiş sarımsağı doğrudan siğilin üzerine sürün ve bir bandajla sarın.

Sirke; Pamuğu sirkeye batırın ve siğilin üzerini bu pamukla kapatıp bandajlayın. İki veya üç saat bekletebilirsiniz.

Karahindiba; Karahindiba sapını kırın ve siğilin üzerine az miktarda su koyun. Uygulamayı günlük olarak tekrarlayın. Karahindiba suyu, bağışıklık sisteminizi iyileştirmesi için uyarır.

Muz Kabuğu veya limon kabuğu; Uykudan önce, siğilin üzerine muz kabuğunu iyice sarın. Kabukta bulunan kimyasal, onu yavaş yavaş çözebilir. Aynısını bir dilim limon kabuğu ile de yapabilirsiniz. Limon kabuğundaki yağ, siğillerin tedavisine yardımcı olur.

Patates dilimi; Patatesi ince bir dilim olacak şekilde kesin ve siğilli bölgenin üzerine koyun ve sarın.

Taze fesleğen; Yeşil bir şekilde olan taze fesleğenleri ezin ve siğilli bölgenin üzerine gelecek şekilde iyice sürün. Üzerini muhafaza etmek için bandaj veya yara bandı ile kapatın. Bu işlemi bir haftaya kadar her gün taze fesleğen ile tekrarlayın.

Hint yağı uygulayın; Siğil üzerine her gün hint yağı uygulayın. Yağ, o noktayı taze tutarak siğilleri giderebilir, böylece cilt hücreleri yenilenmiş olur.

E vitamini uygulayın; Her gün bir kere uygulayabilirsiniz. E vitamini temin edin ve bunu siğilli bölgeye sürüp bekletin

OKU  Yaşlanmayı Hızlandıran Alışkanlıklar

Aloe vera jeli kullanın; Evinizde bir aloe vera bitkisi varsa, bir yaprağı kesin ve siğilin üzerine birkaç damla jel damlatın. Sonuçları alana kadar her gün tekrarlayın.

Siğillerin tedavisinde bunlara dikkat edin!
Siğilli bölgenin başkalarıyla temas halinde olmamasına iki kat dikkat edin ve o bölgeyi mümkün olduğunca ıslak bırkmayın.
Siğil ıslandığında daha bulaşıcıdır.
Siğillere dokunursanız, çizerseniz veya ovalarsanız cildinizin diğer bölgelerine bulaşabilirsiniz.
Ayak tabanındaki siğiller daha ağrılıdır. Siğiller ısıya duyarlıdır ve ayağınızı günde yaklaşık 15 dakika ılık suda (43 ° C ila 45 ° C) ıslatırsanız, siğiller birkaç hafta içinde kaybolabilir. Bu tedavi 1960 yılında tıp dergisinde yayınlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.